Poznaj uroki Majorki, 

zakochaj się w Minorce 

i zatańcz na Ibizie! 


żeglowanie i nurkowanie na MajorceŻegluj z nami na luksusowym katamaranie Lagoon 420 i poznaj najpiękniejsze zakątki hiszpańskich wysp.


Baleary to hiszpański archipelag prawie 200 wysp położonych w zachodniej części Morza Śródziemnego. Jak na Morze Śródziemne przystało, znajdziemy tu wspaniałe plaże i turkusowe wody a także dziedzictwo kulturowe stanowiące o tożsamości narodów współczesnej Europy.

Archipelag znany jest z czterech głównych wysp: największa górzysta Majorka, pełna megalitycznych budowli Minorka i tzw. Pituzy czyli imprezowa Ibiza oraz lubiana przez naturystów Formentera.

Niewielkie odległości między wyspami sprawiają, że nie musimy się decydować na żeglowanie dookoła jednej wyspy, możemy zwiedzić tyle ile chcemy!


 

żeglowanie i nurkowanie nakatamaranieNa Majorce czas płynie wolniej, to miejsce emanuje spokojem  i ciszą. Oferuje błogi wypoczynek na rajskich plażach i mieniące się w wszystkimi odcieniami błękitu morze. To są główne zalety wypoczynku na luksusowym katamaranie podczas rejsu morskiego.


Majorka to jednak o wiele więcej, niż tylko słońce i morze. W ofercie z rejsem morskim po Balearach znajdziemy też wysokie góry, zielone pastwiska, gaje oliwne, wspaniałe zabytki i pyszne jedzenie.


Wybierzemy się na spacer do Puerto de Soller, będziemy zrywać soczyste pomarańcze prosto z drzew a wieczorem zobaczymy zachód słońca przy kieliszku lokalnego wina.  

Kuchnia Balearów na pewno zadowoli wielbicieli kuchni śródziemnomorskiej, oferując jednocześnie coś więcej. Ma swoją specyfikę, trochę naleciałości hiszpańskich, a najlepsze w niej jest to że dania tej kuchni są bardzo proste i zaskakująco przy tym smaczne. Podstawą są świeże składniki, takie jak owoce morza i warzywa. To znamy z kuchni śródziemnomorskiej, a to coś więcej, to  bogactwo potraw mięsnych.


Żeglowanie na BalearachNa naszych rejsach morskich zawsze znajdzie się czas żeby pozwiedzać lub poleniuchować na plaży zażywając kąpieli słonecznych. A może lubisz spędzać czas aktywnie? Świetnie, na Majorce naprawdę jest co robić! Jaskinie Smocze z podziemnym jeziorem to „must see” tej wyjątkowej wyspy.


Nurkowanie to też aktywny element naszego rejsu po Balearach. Dla miłośników podwodnego świata też się coś znajdzie: przejrzysta i ciepła woda  oraz bogata flora i fauna pod jej powierzchnią sprawia że panują tu bardzo dobre warunki do nurkowania. Możemy trafić nawet  na barrakudy czy rekiny!

Nurkować tutaj możemy na dwa sposoby. Nurkujemy skacząc do wody z jachtu lub pontonu. Dla tych mniej zaawansowanych nurków najlepszym sposobem jest nurkowanie z plaży.

Oferowane rejsy z nurkowaniem ro rejsy morskie, na których możecie liczyć na wsparcie doświadczonego instruktora nurkowania.


Minorka - rejs morski z nurkowaniemMajorka znajduje się po środku archipelagu, jest zatem wspaniałą bazą wypadową, z której możemy pożeglować na pozostałe wyspy.

Podczas naszego rejsu morskiego po Balearach możemy odwiedzić drugą co do  wielkości po Majorce wyspę – Ibizę. Ibiza to synonim dobrej zabawy. Turyści z całego świata odwiedzają to miejsce aby w tętniących muzyką najlepszych na świecie klubach bawić się szampańsko do białego rana.

Jednym z magicznych miejsc wartych odwiedzenia na rejsie jest Es Vedra  – ten niewielki, skalisty skrawek lądu uchodzi za jedno z najbardziej zagadkowych miejsc na świecie – na jego temat krąży wiele opowieści związanych m.in. z mityczną Atlantydą, końcem świata czy… UFO.


A może celem naszego rejsu morskiego na katamaranie będzie Minorka?


Rejs morski na katamaranie Nie można nie wspomnieć, że Baleary wyglądają fenomenalnie od strony morza, jest tu mnóstwo cudownych, lśniących kolorami turkusu  zatoczek, wspaniałych klifów i  ukrytych zaczarowanych  jaskiń do których można dostać się podpływając do nich.


Do zobaczenia

Offshoreadventure Akademia Żeglowania i Nurkowania