Od Bałtyku po Azory

Kalendarz rejsów


 

Thalia Sigma 400Morze Bałtyckie – Gdańsk to miejsce pierwszego zaokrętowania w projekcie żeglarskim jaki Wam oferujemy na Europejski sezon 2020. Jak sama nazwa tego rejsu morskiego mówi płynąć będziemy od Morza Bałtyckiego po Azory znajdujące się na Oceanie Atlantyckim.


Trasa jaką Wam proponujemy składa się z aż 14 etapów, prowadzi przez najpiękniejsze miejsca wzdłuż wybrzeży Europy. Zawitamy w Cieśninach Kattegat i Skagerrak, które tworzą naturalną granicę naszego Bałtyku i Morza Północnego. W czasach Wikingów te wąskie przejścia dawały ochronę schowanym na końcu cieśnin miejscowościom.

Kolejny szlak prowadzi wzdłuż Hardangerfiorden, czyli fiordu o długości 179 km. Jest to jedna z najpiękniejszych linii wodnych na całym świecie z malowniczym Bergen, które niewątpliwie odwiedzimy.


Rejs morski Wielka BrytaniaMorze Północne, Loch Ness, Morze Irlandzkie, Solent to akweny prowadzące wokół Wysp Brytyjskich. Będzie tutaj co zwiedzać ale to, co najważniejsze w tej części świata to  umiejętności jakich nabędziemy poznając pływy, ich naturę i zmienność. Żeglowanie na pływach to doświadczenie …. bezcenne!


Kanałem Angielskim popłyniemy do Europy ;)  Nie będzie tak łatwo jak wygląda to na mapie. Oczy szeroko otwarte trzeba będzie mieć ze względu na ruch panujący na tym odcinku naszego rejsu morskiego.

Morze Celtyckie i Zatoka Biskajska pozwolą na kolejną dawkę adrenaliny. Ale skoro wybraliście właśnie ten rejs morski to nie liczycie na chorwackie warunki żeglowania, choć temperatura będzie wzrastać!


LizbonaPiękna Lizbona to obowiązkowy przystanek na naszej trasie. Stolica, największe i najważniejsze miasto Portugalii to prawdziwa perełka kultury i architektury.


Atlantyk i położone na nim Azory to nasz przystanek docelowy w tym projekcie. Tam jeszcze nie byliśmy. Co interesującego możemy przeżyć na tych wyspach sprawdzimy w internecie ;)


Thalia to jacht, na którym będziemy płynęli odwiedzając te piękne, tajemnicze i niezwykłe miejsca.

Thalia – Sigma 400 to legendarna juz jednostka regatowo-turystyczna. Nowe, węglowe żagle dają prędkości nierzadko przekraczające 10kn. Nowa elektronika Garmin 7410 prezentuje odczyty wszystkich parametrów. Webasto zapewni nam ciepło wewnątrz jachtu.


astronawigacja warsztatyPo drodze zaplanowaliśmy sporo szkoleń: obsługa jachtu i trymowanie żagli, będzie ciekawie, nasz jacht ma specyfikację regatową.

Warsztaty fotograficzne to kolejny pomysł. Zaprosimy fotografa – profesjonalistę/pasjonata, który poszerzy Waszą i naszą wiedzę w tym temacie.

W jednym z etapów weźmie udział człowiek, który o szantach wie wszystko, a nawet jeśli nie, to wie dużo więcej niż większość z nas. Chętnie wiedzą z nami i Wami będzie się dzielił podczas tego rejsu. Gitary i wszelkie inne przeszkadzajki wręcz obowiązkowe!

Cała Polska gotuje to my też! Rejs kulinarny to kolejna atrakcja naszego projektu „Od Bałtyku po Azory”.

Każdy z etapów, które prowadził będzie Darek Suchomski można uznać za rejs szkoleniowy i możliwe będzie zdobycie umiejętności typowo nautycznych, po których otrzymacie certyfikaty żeglarskie. Podczas tych rejsów będziecie mogli zdawać egzaminy na poszczególne stopnie żeglarskie ISSA lub RYA.

Będziecie mogli wziąć udział w szkoleniu żeglarskim z astronawigacji… a nawigacja klasyczna – bez GPS będzie prawdziwym powrotem do przeszłości.


Kalendarz rejsów

Zapraszamy

OffshoreAdventure Akademia Sportów Wodnych

 

Similar posts
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Youtube