Rejs Polinezja Dlaczego Polinezja Francuska? Bo tam jeszcze nie byliśmy…. a Ci, którzy byli mówią, że jest pięknie!

Tak naprawdę cokolwiek tu napiszemy będzie tylko odzwierciedleniem naszych fantazji, życzeń i oczekiwań w połączeniu z tym, co znaleźliśmy w internecie.


Polinezja Francuska to zamorskie imperium Francji. Francuski jest tam językiem urzędowym. Francuska to wschodnia część Polinezji obejmująca pięć archipelagów i ponad 150 wysp na Oceanie Spokojnym. 

Największą wyspą tego terytorium jest Tahiti, o pierwotnej nazwie Otaheiti. 


Europejczycy odwiedzili ją po raz pierwszy  w 1767 roku. Według nich wyspę zamieszkiwali tubylcy wiodący  proste i szczęśliwe życie… kosztem poznania europejskiej cywilizacji było zmniejszenie ich liczby o ponad 100 tysięcy.


Religie panujące w kraju to protestancka i rzymskokatolicka.


Głównym zajęciem tamtejszej ludności jest rolnictwo i rybołóstwo aczkolwiek dynamicznie rozwija się też turystyka. Zakupy dla miłośników pereł będą niewątpliwie udane, perła bowiem jest jednym z głównych towarów exportowych tego regionu.


Wyspy Polinezji to twory pochodzenia wulkanicznego i koralowego. Jak zwykle największą frajdę będą mieli Ci, którzy będą nurkowali… tam koralowce zobaczymy w ich pełnej okazałości.


Klimat jaki panuje na wyspach to w zależności od szerokości geograficznej równikowy lub zwrotnikowy… czyli wilgotny. A temperatury powietrza wahają się od 22 do 28°C.


Nasze egzotyczne wakacje na wyspach Polinezji Francuskiej to wspaniała okazja aby zwiedzić to odległe miejsce.


Niewątpliwie odwiedzimy Papeete – stolicę Polinezji Francuskiej. Jest to jednocześnie największy port na Południowym Pacyfiku. Faaa – największe miasto Tahiti to kolejne miejsce jakie warto zobaczyć.


Warto odwiedzić Ogród Botaniczny, gdzie zobaczymy wiele okazów tropikalnych drzew, krzewów i kwiatów.


fda7c80fe745a26ccfeaa3929736146fNiewątpliwą atrakcją jest Grobowiec Króla Pomare, w którym pochowano ostatniego króla Tahiti zbudowany z bloków koralowca.


Miłośnicy pereł będą rozkoszować się ich blaskiem w jedynym na świecie miejscu całkowicie poświęconemu tym kamyczkom – Muzeum Pereł.


Wszyscy zainteresowani sztuką niewątpliwie zachwycą się Muzeum Gauguina.


844a146c3167179f5517c3a394ba17ab-b-no-4133084843-4-800-498-1Ci, którzy nie zdecydują się na nurkowanie również będą mogli uczestniczyć w życiu podwodnym wyspy. Odwiedzimy bowiem podwodne obserwatorium, gdzie znajdują się tysiące egzotycznych ryb, rekiny, żółwie i inne stworzenia morskie.


Poza tym cały region oferuje wspaniałe miejsca, które zachwycą oczy każdego turysty, a amatorzy pieszych wycieczek będą mogli wybrać się na bliższe spotkania z wysokimi szczytami, wodospadami, grotami i egzotyczną przyrodą.


nurkowanie Polinezja FrancuskaJak to zwykle bywa podczas rejsu morskiego będziemy żeglowali.


Delikatne pasaty wschodnie, które wieją z prędkością 15-20 węzłów przez cały rok zapewniają nam spokojną żeglugę podczas rejsu wśród wysp Polinezji Francuskiej. Odległości są tu niewielkie dlatego zawsze widać punkt docelowy. Prądy morskie się zdarzają, jest to jednak zjawisko zarezerwowane dla wąskich przejść między rafami. Nie skorzystamy tutaj również ze znajomości pływów, bo te występują tylko w minimalnym stopniu.


Najpiękniejsze miejsca okolicy Tahiti to cztery klejnoty Wysp na Wietrze, czyli Bora-Bora, Raiatea, Tahaa i Huahine. Każda z nich pomimo bliskiej doległości od siebie zachowała własny charakter i bedzie na swój sposób interesująca dla odwiedzających.


Polinezja Francuska nurkowanie na żaglachPodczas naszego egzotycznego rejsu morskiego będziemy nurkowali.


Samo brzmienie hasła „Nurkowanie na Południowym Pacyfiku” brzmi magicznie, egzotycznie i obiecująco… Bezkresny błękit rozciągający się dokoła to dom dla tysięcy mieszkańców oceanu i my przez chwilę będziemy mogli skorzystać z ich gościnności.


Jacht, na którym oferujemy miejsce podczas naszego rejsu morskiego to luksusowy katamaran Catana 55.


catana 55Jest to przestronny i wygodny jacht idealny do żeglowania rekreacyjnego. Jego wyposażenie zapewnia komfort żeglugi i przyjemność z mieszkania na jachcie.

Wnętrze oprócz tego, że eleganckie i wykończone z najwyższą precyzją, zaprojektowane jest w bardzo praktyczny sposób. 

Przestrzenny salon to miejsce gdzie cała załoga może spędzać razem. Duże okna pozwalają na maksymalny dostęp do światła. 

Przestronne kabiny, a jest ich 6 pozwalają natomiast na zachowanie intymności podczas rejsu. Wyposażone są w szafy oraz szereg półek i szuflad. 

Zewnętrzna część jachtu jest zaprojektowana tak aby swobodnie poruszać się po całym pokładzie, a łatwe zejście do wody pozwala na częste kąpiele w oceanicznych zatoczkach. 


Catana 55Gdzie:     POLINEZJA FRANCUSKA – Tahiti

Termin:   18.11 – 02.12.2019

Cena:      1550 EUR / os.

W cenie:   

* opieka skippera

* sprzątanie jachtu po rejsie

catana 55 Polinezja FrancuskaOpłaty dodatkowe: 

* Kasa jachtowa – ok.400 EUR/os.

* alkohol

* wyjścia do restauracji

* bilety do Parków Narodowych

* nurkowanie 

* wypożyczenie sprzętu

* dojazd: 

  Polska – Tahiti – jacht – Polska


 

Do zobaczenia

OffshoreAdventure Akademia  Sportów Wodnych