Sardynia AlgheroCzyżby to właśnie Sardynia była mityczną Atlantydą? Tak twierdzi włoski dziennikarz Sergio Frau. Według niego potężne budowle oraz sztuka cywilizacji nuragijskiej przypominają opisywaną przez Platona kulturę Atlantów.


Wysokie, skaliste wybrzeża, głębokie zatoki, przesmyki i wodospady wzdłuż wybrzeża to obraz jaki zobaczymy patrząc na Sardynię od strony morza. Będziemy przecież żeglowali!

Odpoczynek znajdziemy w płytkich, słonowodnych lagunach i rozlewiskach zlokalizowanych wzdłuż wybrzeża tej włoskiej wyspy.

Typowy podzwrotnikowy klimat zapewni nam suche i gorące wakacje, a słońce w połączeniu z łagodnym północno – zachodnim wiatrem zwanym Mistralem pięknie opali Wasze ciała.


 

Będziemy zwiedzali…

3907ALGHEROSARDINIASardynia to druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Jednym z największych jej miast jest Alghero – malownicze, zabytkowe miasteczko na zachodnim wybrzeżu Sardynii. To właśnie tutaj rozpoczniemy nasz wakacyjny rejs morski.


A co zobaczymy w Alghero?

Architektura tego miasta zachwyca każdego konesera piękna. Widzimy tu wielki wpływ historii regionu, która łączy Włoskie piękno z temperamentem Hiszpanii. Alghero nazywane jest Barcelonettą, czyli małą Barceloną.

Grota Neptuna to jedno z najpiękniejszych miejsc zachodniego wybrzeża Sardynii. Dla tego miejsca warto pokonać ponad 600 schodów!

Strzelista XVI wieczna katedra Santa Maria i kościół św. Michała z charakterystyczną kopułą to istne symbole miasteczka.


 

Alghero SardyniaŻeglowanie i nurkowanie

Żeglowanie to oczywisty sposób na relaks w tej części świata, a nasza łódź, to idealne miejsce na taką wyprawę. Na pokładzie jachtu można zrelaksować się zatapiając się we własnych myślach albo po prostu poddać się hipnozie fal morskich.

Można też aktywnie wypoczywać bawiąc się żaglami, nabywając nowych umiejętności lub praktykując te już nabyte.


 

SARDYNIA wrakiAkwen jak wody wokół Sardynii to jedno z najciekawszych miejsc do żeglowania na świecie. Przepiękne wyspy, urocze zatoki i spokojne kotwicowiska to niewątpliwy przepis na udane wakacje. Będziemy też nurkowali! Jaskinie Sardynii należą do najbardziej znanych na świecie miejsc nurkowych.


 

Odwiedzimy Grotę Jeleni z czaszkami i porożem zwierząt, najdłuższą na świecie jaskinię Nero i mroczną Jaskinię Duchów.

I najlepsze! Nurkowania te nie przekraczają głębokości 35m, dlatego zarówno doświadczeni nurkowie jak i ci początkujący będą mieli szanse zobaczyć ten przepiękny podwodny świat.


 

Kuchnia

Podczas wakacji na Sardynii wyjątkowym elementem będzie kuchnia!

Jak to we Włoszech… pizza i pasta w różnych konfiguracjach serwowana będzie na każdym kroku.

Ale regionalne przysmaki to również ryby i owoce morza. Te można kupić na lokalnych ryneczkach, wówczas wielkie wyzwanie czeka naszego kucharza….

Nie sposób jednak oprzeć się lokalnym barom i restauracjom, które oprócz wyśmienitej kuchni kuszą rytmiczną muzyką i czerwonym lokalnym winem!


Jacht, na którym będziemy żeglowali to „Forfiter” – Sun Odyssey 34.2. Więcej o tym jachcie możecie zobaczyć w zakładce Nasza Flota.


 

Do zobaczenia

Offshore Adventure Akademia Sportów Wodnych