szkolenie nurkowe OWD PADIOWD jest kursem dla rozpoczynających swoją przygodę z nurkowaniem. To właśnie po tym kursie zostaniesz nurkiem! A możesz nim zostać już w wieku 10 lat!


Tutaj nauczysz się podstaw nurkowania, czyli obycia z wodą, pływalności i przećwiczysz nurkowanie ze sprzętem. Poznasz też podstawowe zasady udzielania pomocy drugiemu nurkowi.


Otrzymany międzynarodowy certyfikat PADI, rozpoznawalny na całym Świecie pozwoli Ci na planowanie i wykonywanie nurkowań do głębokości 18m. Nurkować będziesz mógł z partnerem, który posiada co najmniej taki sam stopień wyszkolenia.


A dlaczego z nami? To oczywiste: jesteśmy świetni!!!


Wyszkoliliśmy ponad 4000 osób w kursach żeglarskich i nurkowych. Tak jak z innymi studentami, z Tobą również podzielimy się naszym doświadczeniem zdobytym podczas wypraw nurkowych z różnych miejsc na Świecie i w różnorodnych środowiskach.


DCIM100GOPROAle przede wszystkim zarazimy Cię naszą pasją! Nauczymy Cię cieszyć się każdą sekundą pod wodą bez względu na to czy jest to przejrzysta głębia oceanu czy mętnia zimnego polskiego jeziora. Pokażemy, że każde nurkowanie może być inne nawet jeśli odbywa się w tym samym miejscu.


Całe szkolenie nurkowe składa się z 5 wykładów teoretycznych, 5 zajęć na basenie i 4 nurkowań na wodach otwartych. System edukacji PADI oparty jest na doskonaleniu swoich technik poprzez ciągłe powtarzanie ćwiczeń. To pozwala na zdobycie dobrze ugruntowanej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z możliwością dalszego samokształcenia.


szkolenia nurkowe  basenCzęść teoretyczna pozwoli Ci się zapoznać z prawami fizyki i fizjologii jakie mają wpływ na nurka będącego pod wodą. Dowiesz się jakie zasady panują podczas nurkowania, jakiego sprzętu się używa i która część za co odpowiada, a także poznasz problemy na jakie można napotkać, jak im zapobiegać i jak je rozwiązywać. W poznawaniu programu pomocny będzie podręcznik jaki PADI przygotowało dla studentów OWD. Oprócz tradycyjnych wykładów posługiwali będziemy się pomocami audiwizualnymi.

Czas jaki został przewidziany na zajęcia teoretyczne to ok. 10 godzin. Zdajemy sobie jednak sprawę, że to właśnie od tego kusu zależy powodzenie w przygodzie z nurkowaniem, dlatego przedłuzymy wykłady jeżeli zajdzie taka potrzeba.


Na zajęciach basenowych będziemy poznawali i trenowali podstawowe umiejętności nurkowania. Głównym zadaniem do opanowania będzie utrzymanie neutralnej pływalności podczas nurkowania. Chociaż brzmi niewinnie dla wielu stanowi wyzwanie!

Ale będzie jeszcze ciekawiej! Innym ćwiczeniem będzie symulowane odcięcie powietrza. Naturalnym odruchem przy pierwszym tego typu ćwiczeniu jest panika, to ją pomożemy Ci przezwyciężyć, nauczymy jak zachować spokój, wziąć powietrze od partnera i bezpiecznie wrócić na ląd.


 

Zajęcia basenowe to również ok. 10 godzin ale nie będzie dla nas problemem poświęcenie Ci tyle czasu ile pozwoli Ci na swobodne poruszanie się pod wodą.


edc6I w końcu głębia, czyli Twój cel! Ostatnią częścią kursu OWD są cztery nurkowania w wodach otwartych. Sami będziecie mogli wybrać akwen. Może to być jezioro, morze lub ocean. To tutaj wykorzystasz swoją dotychczasową wiedzę. To tutaj po raz pierwszy będziesz mógł nacieszyć się podwodnym światem. To tutaj upewnisz się czy jesteś w pełni gotów aby rozpocząć dalszą przygodę.


 

Po ukończeniu OWD z pewnością nie będziesz mógł się doczekać kolejnego etapu jakim jest AOWD czyli Advanced Open Water Diver.


Do zobaczenia

Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych