śródziemneJuż wiosną zapraszamy na kolejny rejs morski. Znów zabierzemy Cię wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego…a nawet jeszcze dalej. BarcelonaRzymMaltaZadar, to główne porty przystankowe. Ale jak zwykle miejsc, które odwiedzimy będzie więcej. Wyprawa śladami starożytnych portów będzie niezwykle fascynująca!


 

Tutaj możesz pobrać ofertę w PDF: Katamaranem po Morzu Śródziemnym


malta 2Co nas tam czeka? Wspaniała podróż w doborowym towarzystwie! Szum fal, promienie słońca i podmuch wiatru ukoją nawet najbardziej zestresowaną duszę i pozwolą na relaks…


 

Ci, którzy wolą odpoczynek aktywny wykazać się będą mogli w czasie żeglugi, o tej porze roku wiatry powinny dopisać, manewrów więc wystarczy dla wszystkich!


Jak zwykle… będziemy zwiedzać, a oglądać będzie co!


Nasz rejs morski zaczynamy w Barcelonie… Pięknym mieście, które za każdym razem odkrywamy na nowo! Oczywiście zdążymy zobaczyć to, co w Barcelonie zobaczyć trzeba, a przynajmniej kilka z wielu elementów jej krajobrazu.


Nie można ominąć jednej z najsłynniejszych i najciekawszych ulic Europy – La Rambla, która łączy Plac Kataloński z portem.


barcelona 2Pałac Muzyki Katalońskiej to jeden z najważniejszych zabytków katalońskiej secesji, a jego witrażowy dach wprost zapiera dech w piersiach.


 

Możemy przejść się szlakami twórczości architektonicznej Antonio Gaudiego i zobaczyć Casa Mila, Park Guell, Palau Guell oraz Casa Vicens.


Wymieniać możemy tak długo… ale Sagrada Famillia to przystanek obowiązkowy!


Ale nie tylko Barcelona jest warta zwiedzania. Żeglarze to podróżnicy… a z pokładu jachtu, jakim będziemy żeglować widok na Wybrzeża Morza Śródziemnego jest wyjątkowy.


 

Po drodze do Rzymu zobaczymy jeszcze Marsylię, założoną przez Greków ok. roku 600 p.n.e., a tam słynną Bazylikę Notre Dame.


Zatrzymamy się też na słynnej Elbie, na którą zesłany został Napoleon Bonaparte.


 

rzymI Rzym, stolica starożytnego państwa Romulusa, końcowy dla jednych i początkowy port dla tych, którzy wybiorą kolejny z etapów naszego rejsu, Rzym – Malta.


 

Na wizytę w Rzymie trzeba się przygotować! Lista ciekawych miejsc historycznych ciągnie się bez końca.


 

Lipari IslandSpacerując ulicami tego potężnego miasta natrafimy na wiele elementów polskich.


Dalej popłyniemy do Neapolu, jednego z największych ośrodków kulturalnych Europy.


Kolejny przystanek na trasie naszego rejsu morskiego to przeurocze Wyspy Liparyjskie.


Przepłyniemy Cieśninę Messyńską i zatrzymamy się w Katanii, mieście portowym u podnóża Etny.


malta 5Malta…no cóż, tam odpoczniemy inaczej… Na Malcie jest szansa na nurkowanie! Wyspa ta to przecież raj dla wszystkich kochających sport wodny jakim jest nurkowanie.Tutaj kończy się drugi i zaczyna trzeci, ostatni etap naszej żeglarskiej wyprawy z Barcelony do Zadaru.


Droga do Chorwacji poprowadzi przez Syrakuzy, miasto wpisane są na Światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.


zadar chorwacja rejsy morskieDubrownik, to pierwsze miasto w Chorwacji w jakim zawitamy tym razem. Każdy z nas słyszał o tej wyjątkowej Perle Adriatyku.


I oczywiście Zadar, piąte co do wielkości miasto w Chorwacji, będące bardzo ważnym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym kraju.


Tutaj się pożegnamy, bo Zadar to port końcowy naszej przygody wzdłuż wybrzeży krajów Śródziemnomorskich.


rejsy morskie katamaranemJacht, którym będziemy żeglowali to dobrze znana nam i wielu uczestnikom naszych rejsów – Alexia, Lagoon 420. Więcej informacji o tym katamaranie znajdziecie na naszej stronie http://zeglujze.pl/lagoon-420/


Tutaj możesz pobrać ofertę w PDF: Katamaranem po Morzu Śródziemnym


Rejs się zakończył, uczestnikom dziękujemy!


 Serdecznie Zapraszamy

Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych