Kurs na stopień Offshore Skipper jest szkoleniem dla żeglarzy z doświadczeniem.


Szkolenia żeglrskieISSA jest Stowarzyszeniem, które nie postawiło wymagania zdobywania wszystkich stopni morskich w drabinie systemu szkoleń jaki stworzyło. Do szkolenia można włączyć się na każdym poziomie. Zakładamy jednak, że kandydaci na stopień Offshore Skipper’a posiadają już pewne doświadczenie w prowadzeniu rejsów.

Zdobyty stopień ISSA Offshore Skipper’a pozwoli Ci na prowadzenie jachtu w żegludze przybrzeżnej w dzień i w nocy.
Aby przystąpić do egzaminu musisz mieć udokumentowane 30 dni i 12 godzin nocnych na morzu, w tym 2 dni jako skiper. Ten czas powinien Ci pozwolić na przepłynięcie 800 mil.


Szkolenie na stopien OffshoremSkipper’a pozwoli Wam na uporządkowanie i rozszerzenie wiedzy nautycznej jaką już posiadacie. System szkoleniowy ISSA przewiduje ok 40 godzin wykładów i ćwiczeń dla tego szkolenia.


Do każdej jednak grupy podchodzimy indywidualnie i zarówno czas jaki poświęcimy całości jak i czas na wytłumaczenie każdego z zagadnień programowych może ulec zmianie.

A o czym będziecie się uczyć? Lista jest niestety długa… ale nie martwcie się, z pewnością mieliście już do czynienia z większością zagadnień. Z pomocą przyjdzie Wam podręcznik stworzony dla ISSA.


Pozycję i jej wyliczanie przypomnicie sobie na początek. A dalej kompas i jego typy, pływy, prądy, system IALA.


Od teraz latarnia morska nie będzie tylko światełkim w oddali ale znakiem drogowym. O innych wytycznych ruchu morskiego też będzie mowa. A ponieważ wkroczyliśmy w XXI wiek nie możemy pominąć zabawek elektronicznych jakie pojawiły się na jachcie. To jednak nie znaczy, że ręcznie pisany dziennik pokładowy stracił na ważności! Dowiecie się jak usystematyzować wpisy żeby nie były takim haosem jak te na FaceBook’u.

Pogoda jest zawsze ale my nauczymy Cię odczytywać kiedy będzie jaka.

No i oczywiście bezpieczeństwo na jachcie! Czyli kamizelki, szelki, żegluga nocna. Tu przygotujemy Was na warunki sztormowe i pożary na jachcie, a raczej jak spowodować ich brak.

Tak, to właśnie te zagadnienia, które opanować musimy na piątkę mając jednocześnieżyczenie żebyśmy nigdy nie musieli swojej wiedzy wykorzystywać w praktyce.

A na koniec zdacie egzamin na morskie prawo jazdy. Niby na koniec, a to przecież dopiero początek.


Powodzenia

Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych