Praktyczne szkolenie żeglarskie Yacht Crew przygotuje Cię do takich podstaw jak codzienne bycie na jachcie morskim…. a jednak, czy takie zwykłe?


szkolenia żeglarskie ISSAJesteś na jachcie morskim po raz pierwszy? To nic, już teraz możesz spróbować jaką zabawą jest przygoda z żeglarstwem. Dla początkujących mamy program pozwalający stać się wykwalifikowaną załogą żeglarską.


Uczestnicząc w szkoleniu żeglarskim Yacht Crew nauczysz się podstawowych zasad “dobrej praktyki morskiej”. Już teraz będziesz mógł zobaczyć jaką frajdą jest sterowanie jachtem. Wbrew temu co widzimy na filmach o wilkach morskich nie będziemy oczekiwali od Ciebie kręcenia kołem sterowym w tą i z powrotem, wręcz odwrotnie! Tu będziesz miał szansę na wyciszenie wtapiając się w rytm fal.


 Poruszając się po kołyszącym się jachcie morskim musimy zwrócić uwagę na wiele szczegółów nie istniejących w życiu na lądzie. Liny ciągnące się wzdłuż i szerz pokładu, zmieniający położenie bom…. a co to? Powiemy Ci, a nawet pokażemy. Tu będziesz miał szansę poznać też nazwy innych części jachtu i komendy jakich używa się w żeglarstwie.


CompetentCrew szkolenia żeglarskie ISSA

 

Tutaj weźmiesz czynny udział w rejsie żeglarskim. Stawianie i zwijanie żagli staje się coraz prostsze dzięki coraz lepszemu wyposażeniu na jachtach morskich, ale my pokażemy Ci jak robi się to na tych mniej komfortowych jednostkach żaglowych. Dowiesz się też wielu rzeczy o linach ciągnących się w różne strony jachtu morskiego, włącznie z kilkoma podstawowymi węzłami, a uwierz, te przydają się również na lądzie.

Odbijanie od brzegu, cumowanie to też część programu szkolenia żeglarskiego na stopień Yacht Crew.


Najważniejsze jednak jest bezpieczeństwo! Tutaj nauczysz się jak postępować aby nic złego się nie stało, no a jeśli, to jak się zachować w chwili zagrożenia w czasie rejsu morskiego.


szkolenia żeglarskiePodczas tego rejsu morskiego przekonasz się jak wielki wpływ na środowisko mają ludzie. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wielką symbiozę tworzą człowiek i natura.
A za to Twoja natura pokaże jak Ty reagujesz na morze… Wiesz, że wielu doskonałych Kapitanów ma chorobę morską?


Szkolenie żeglarskie na stopień Yacht Crew nawet trudno nazwać zajęciami.

Wszystko tutaj dzieje się naturalnie, bezstresowo i w tempie jakie sami sobie narzucimy podczas naszego rejsu szkoleniowego.


Ze względu na małą ilość osób będziemy mogli powtarzać zagadnienia do woli. Jest to pierwsze szkolenie żeglarskie i zdajemy sobie sprawę, że to właśnie teraz mamy szansę wpłynąć na to czy zwiążesz swoją przyszłość z żeglarstwem. Dlatego dbamy aby nasi instruktorzy żeglowania podchodzili do każdego z członków załogi naszego jachtu morskiego indywidualnie z czasem przeobrażając Was w jedną Wielką Rodzinę.


Do zobaczenia 

Offshoreadventure Akademia Żeglarstwa i Nurkowania