Czarny Ląd, Czerwony Ląd…. Czerwone Morze ale niebieskie… o czym mowa? To oczywiście Egipt!


wyprawy nurkowe EgiptEgipt znamy wszyscy. Od bardzo młodych lat słyszeliśmy o potędze Świata Starożytnego, która to fascynowała i przerażała jednocześnie… Ale przecież kto z nas nie marzył by choć przez chwilę posiąść władzę faraona lub być wielbionym jak Nefretete…?


Ty odwiedzając Egipt posiądziesz inną władzę, wiedzę i piękno. Będzie to Świat podwodny! Podczas naszej wyprawy nurkowej w Egipcie oprócz czerwieni, czerni i niebieskiego zobaczymy dużo więcej kolorów. Świat Morza Czerwonego jest niezwykle różnorodny, mówimy tu zarówno o faunie jak i florze tego ekosystemu. Nurkując zobaczymy niezwykłe ryby, kraby, korale i roślinność… bardzo inną od tej na powierzchni Ziemi.


Pobyt w krainie faraonów łączymy z kursami PADI jakie znajdziecie w ofercie naszej Akademii Żeglarstwa i Nurkowania – Offshor Adventure.


nurkowanie w Egipcie

Nauczamy według standardów PADI. Professional Association of Diving Instructors to największa na świecie organizacja, szkoląca płetwonurków na wszystkich poziomach nurkowego zaawansowania rekreacyjnego i zawodowego.


Nasi instruktorzy to pasjonaci, zarówno nurkowania jak i nauczania. Pomimo zdobytych umiejętności i doświadczenia nie przestają nad sobą pracować i ciągle udoskonalają swoją wiedzę i techniki nurkowania. Prowadząc nasze zajęcia zarówno teoretyczne jak i praktyczne jak najczęściej staramy się korzystać z od dawna udowodnionej teorii, że najlepiej uczymy się poprzez zabawę.


Prowadzimy zajęcia w małych grupach co pozwala nam na dobry kontakt z wszystkimi uczestnikami. Wielu naszych kursantów utrzymuje z nami ciągły kontakt, nurkując, żeglując, spotykając się oraz polecając nas innym. Z nami każdy może osiągnąć sukces z zakresu nurkowania, a przy tym poznać ciekawych ludzi i spędzić przyjemnie czas.


szkolenia nurkowe PADIPrzeszkoliliśmy już ponad 4000 osób w szkoleniach żeglarskich i nurkowych.


A co czeka Cię na wyprawie nurkowej do Egiptu? No cóż, to właśnie tam poznasz sens posiadania pasji jaką jest nurkowanie… Będziesz zwiedzać świat podwodny korzystając jednocześnie z wiedzy i doświadczenia ludzi jacy będą prowadzić nurkowania.


Na wyprawę możesz pojechać z dowolnych powodów ale żeby wziąć udział w nurkowaniach turystycznych musisz mieć skończone 12 lat i posiadać uprawnienia nurkowe jednej z uznawanych na świecie federacji szkoleniowych i potwierdzającego to doświadczenie logbook’a. Biorąc pod uwagę, że bardzo dbamy o bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego partnera nurkowego, jednym z wymogów jakie stawiamy naszym kursantom są badania lekarskie dopuszczające do nurkowania. Dbając też o bezpieczeństwo ekosystemu wymagamy podpisania dokumentu mówiącego o zrozumieniu dobrych praktyk bezpiecznego nurkowania.


Hotel jaki wybraliśmy na nasz pobyt w Egipcie to czterogwiazdkowy kompleks Coral Beach Rotana Tiran w Sharm El Sheikh, który swobodnie łączy orientalny styl z nowoczesnymi udogodnieniami. Resort ten leży nad Zatoką Shark’s Bay i mieści się 250m od piaszczystej plaży z pomostem, z którego rozciąga się piękny widok na rafę koralową. Odległość do portu to ok. 13km, a do lotniska to tylko 8km. Oferta resortu jest długa. Znajduje się tu szereg barów i restauracji z muzyką na żywo, widokiem na morze bądź nad basenem. Nie można ominąć galerii z lokalnymi sklepikami, a wprost obowiązkiem jest wizyta w orientalnej, umiejscowionej pod gołym niebem kawiarence z sziszą. Hotel posiada przestrzenne i stylowe pokoje z wszelkimi udogodnieniami, na jakie liczymy w XXIw.


nurkowanie EgiptOczywiście pakiet jaki wykupujesz zawiera śniadania, obiady i kolacje w formie bufetów, do tego w ciągu dnia oferowane są przekąski, napoje bezalkoholowe jak i te lokalne zawierające alkohol.


Wszyscy nie biorący udziału w nurkowaniach też nie będą zawiedzeni. Hotel posiada trzy baseny z tarasami słonecznymi, dwa korty tenisowe, siłownię i boisko do siatkówki, gdzie można wyrzucić z siebie nadmiar energii. Za to Ci mniej aktywni mogą zapomnieć się w łaźni, jacuzzi bądź na masażach.


Nie zapomniano też o dzieciach! Nasi milusińscy mogą taplać się w brodziku, poszaleć na placu zabaw albo poznać inne dzieci w mini klubie. Warto zwrócić uwagę na to, że dzieci świetnie porozumiewają się ze sobą nie znając wspólnych języków… wręcz można by się zastanowić czy warto dorastać?

Na pewno warto! Choćby po to, żeby dwa razy dziennie zobaczyć podwodne cuda natury.

Tak, nasz rozkład dnia przewiduje dwa nurki dziennie; w cenie jest pełna butla, pas balastowy, przewodnik nurkowy . Z hotelu wyjeżdżamy rankiem i wracamy po południu.

Od obywateli RP wymagana jest wiza. Otrzymuje się ją na lotnisku po uiszczeniu opłaty w wysokości 15.00USD


CENA z pakietem 10 nurkowań (5 dni nurkowych) to 225 EUR
CENA z pakietem 8 nurkowań ( 4 dni nurkowe) to 185 EUR

W cenie zawarty jest bilet lotniczy, transfer do hotelu i na lotnisko w drodze powrotnej, zakwaterowanie i wyżywienie według oferty.

Cena nie zawiera opłat za wizę do Egiptu, wycieczek, napiwków i wydatków własnych.

Każdą z wybranych opcji można rozszerzyć według własnych wymagań i potrzeb na miejscu.

  • Check Dive (nurkowanie przypominające) jeśli przerwa w nurkowaniu była dłuższa niż 6 miesięcy – 20 EUR
  • Scuba Review (program odświeżający 1 dzień) jeśli przerwa w nurkowaniu była dłuższa niż 2 lata – 80 EUR
  • Wypożyczenie 1 elementu sprzętu (jacket, automat, skafander, komputer) 8 EUR/dzień lub 30 EUR/tydzień
  • Wypożyczenie 3 elementów sprzętu (jacket, automat, skafander) 20 EUR/dzień lub 90 EUR/tydzień
  • Lunch na łodzi 25 funtów egipskich (około 4 EUR)
  • Wstęp do Parku Ras Mohammed 5 EUR/dzień
  • Wypłyniecie na Thistelgorma wolną łodzią – dopłata do pakietu 65 EUR (minimum AOWD , minimum 8 osob)
  • Wypłynięcie na Thistelgorma szybką łodzią – dopłata do pakietu 95 EUR (minimum AOWD, nawet w pojedynkę)
  • Dahab – dopłata do pakietu 35 EUR (minimum 6 osób)

Egipt - safari nurkoweA teraz wejdź w menu, które to przeprowadzi Cię do pełnego opisu szkoleń PADI jakie prowadzimy.

Tam też znajdziesz pełną ofertę wypraw nurkowych i żeglarskich jakie proponujemy Wam, czyli naszym przyjaciołom, kolegom, znajomym, studentom, osobom towarzyszącym i tym wszystkim innym, którzy trafili na naszą stronę zupełnie przez przypadek.


To do zobaczenia!

Offshoreadventure Akademia Żeglarstwa i Nurkowania