Mapa rejsuTen sezon spędzicie z nami w Italii. Co Was tam czeka? Rejs po Morzu Tyrreńskim – wspaniała podróż w doborowym towarzystwie! Szum fal, promienie słońca i podmuch wiatru ukoją nawet najbardziej zestresowaną duszę i pozwolą na relaks…


Ci, którzy wolą odpoczynek aktywny wykazać się będą mogli w czasie żeglugi, o tej porze roku wiatry powinny dopisać, manewrów więc wystarczy dla wszystkich!


foto_pizza_afroditeWykwintna kuchnia śródziemnomorska to oczywiste zaleta tego niezwykłego miejsca.


Podczas naszego rejsu morskiego będziemy też zwiedzać, a oglądać będzie co!


Miasto Rzym, stolica państwa Romulusa, to początek naszej wyprawy. 

Na wizytę w Rzymie trzeba się przygotować! Lista ciekawych miejsc historycznych ciągnie się bez końca. 


Rzym 4Spacerując ulicami tego potężnego miasta natrafimy na wiele elementów polskich, jak np. Ulica imienia Adama Mickiewicza.


Ponza - rejs morskiPierwszy przystanek na trasie naszego rejsu żeglarskiego po Morzy Tyrreńskim to Ponza – ukochana wyspa Rzymian! Upodobana również przez gwiazdy takie jak Kirk Douglas czy Sophia Loren.


Źródła rzymskie podają, że nazwa wyspy pochodzi od namiestnika Judei – Poncjusz Piłata. Przed Rzymianami wyspę zamieszkiwali Fenicjanie i Grecy.


I jeszcze osławiony Czarnobrody…. jest szansa, że zakopał tam parę baryłek rumu, gdyż była to jedna z jego baz.


 

Ponza-Lacjum-najpiekniejsze-wloskie-wyspy

To tutaj znajduje się najpiękniejsza plaża regionu – Chiaia di Luna, na którą dostać się można tylko wydrążonym w skałach tunelem. Najpiekniejszą atrakcją wyspy są nadbrzeżne wapienne klify, wydrążone w nich groty, zatoczki i skalne kolumny, których piękno w całej okazałości podziwiać możemy tylko od strony morza.


Wyspa zesłańców, czyli magiczna Ventotente. Rzymianie zsyłali tam ambitne i nieposłuszne kobiety, a Mussolini antyfaszystów. To właśnie Ci nieokiełznani zesłańcy wojenni, włoscy intelektualiści w 1941 roku założyli słynny Manifest Ventotente, który okazał się być początkiem Unii Europejskiej.


Blue-Grotto-Capri-ItalyOdwiedzimy też Capri, zwaną też Wyspą Rozkoszy, a to dzięki Tyberiuszowi, który ukochał tę wyspę i zbudował tutaj 12 luksusowych willi, w których odbywały się niekończące orgie jakie miały umilić mu ostatnie lata panowania.


Tajemnicze groty Lazurowa, Biała i Meravigliosa są równie ciekawą atrakcją.


Neapol na trasie rejsu morskiegoNeapol, leżący u stóp Wezuwiusza to ostatni przystanek naszego rejsu.


Miasto sprzeczności, jedni je kochają inni nienawidzą. Tętniące życiem, gwarne ulice kontra piękne i dumne, wielowieczne budowle… świątynie, teatry i pałace wykończone marmurami, z pięknymi malowidłami  i antycznymi rzeźbami. Nawet kamienice i bramy wjazdowe to prawdziwe perły architektury.


Rozkwit z czasów Oświecenia miesza się z widocznym procesem degradacji po 1861 roku. Początki miasta widać w podziemnych katakumbach, Można zejść jeszcze niżej i zobaczyć tykające serce miasta jakim niewątpliwie jest jeden z najgroźniejszych wulkanów Europy – Campi Flegrei.


Katamaran Lagoon 420Jacht, którym będziemy żeglowali to Alexia, Lagoon 420. Katamaran ten jest idealnym przykładem jachtu morskiego gdzie innowacja, komfort i styl łączą się w jedną piękną całość.


Jest to świetny wybór do żeglowania rekreacyjnego jak i rodzinnego.

Jacht ten posiada nowoczesną sylwetkę i dokładnie przemyślany układ wnętrz ale największą jego zaletą jest wyposażenie w najnowszej generacji sprzęt elektroniczny, który poprawia komfort żeglugi. 


Na łodzi znajdują się 4 przestronne i wygodne 2-osobowe kabiny, każda z własną łazienką z gorącą wodą.


Jeżeli nie znaleźliście interesującej Was informacji lub macie dodatkowe pytania skontaktujcie się z nami:

Dariusz Suchomski
(+48) 889 599 444
biuro@offshoreadventure.pl

Renata Suchomska
(+48) 796 619 173
biuro@zeglujze.pl


Do zobaczenia 

OffshoreAdventure Akademia Sportów Wodnych