Każdy z rejsów morskich po wodach Chorwacji pozwala nam odkryć ją na nowo…


ŚRejsy morskie w Chorwacjiwiat…Europa…Chorwacja…Dalmacja… a dokładnie Wybrzeże Dalmatyńskie… to właśnie tam bywamy! Nie tylko bywamy!
Najczęściej podczas naszych rejsów morskich – żeglujemy podziwiając wybrzeże. A jest co podziwiać! Wybrzeże Chorwacji zwane dalmatyńskim jest wyjątkowe w skali światowej. Osobliwością są tu liczne podłużne wyspy ustawione równolegle do linii brzegowej. Na długości 5835km, czyli od Istrii do Dubrownika jest ich dokładnie 1244.
Na nasze rejsy morskie zapraszamy wszystkich. Żeglarzy – z oczywistych powodów.


Na naszych rejsach morskich bardzo często prowadzimy kursy żeglarskie i szkolenia nurkowe na różnym stopniu zaawansowania. 


Nasi instruktorzy żeglowania i nurkowania to pasjonaci. Pomimo zdobytych umiejętności i doświadczenia nie przestają nad sobą pracować i ciągle udoskonalają swoją żeglarską i nurkową wiedzę i praktykę.


Chorwacja jest tym akwenem, poprzez który poprowadzicie swój pierwszy rejs morski na stanowisku skippera.


Rejsy morskie w ChorwacjiBywając tu i żeglując znajdujemy również czas na nurkowanie. Poszukiwacze wrażeń pod wodą mogą zachwycić się niespotykanymi gatunkami flory i fauny lub zatracić się wśród zatopionych statków rzymskich i okrętów wojennych. Dodatkowo podczas naszych rejsów morskich  żeglarze zainteresowani  zdobywaniem stopni PADI mogą wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu nurkowym.

Wszystkie osoby towarzyszące, też nie będą się nudziły podczas naszego rejsu morskiego. Chorwacja jest jedynym w swoim rodzaju rajem z tysiącem wysp, cudowną przyrodą i bogatym dziedzictwem kulturowym.

Piękno Chorwacji sławiono od najdawniejszych czasów. Już Kasjodor pisał o boskim życiu nadmorskich patrycjuszy, Dante znów natchnienie czerpał patrząc na widoki morskiego błękitu, a George Bernard Shaw ponoć właśnie tu odnalazł raj na ziemi. Czyż może być romantyczniej?


Chorwacja rejsy morskie

rejsy rodzinne w Chorwacji

Ale, może być też zabawnie. Wiele osób nie zabiera w rejsy morskie swoich pociech…nie wiem tak naprawdę dlaczego. Chorwacja jest wprost idealnym miejscem na wakacje rodzinne. Dzieci czym młodsze tym lepiej reagują na kołysanie jachtu morskiego. Fakt, że wyspy Adriatyku są w bardzo bliskiej odległości od siebie daje szansę na częste wyprawy na ląd, który jest równie czarujący. Chorwacja to przepiękne połączenie starożytnej architektury portów i miasteczek z nowoczesnością i użytecznością wynalazków XXw.


Do tego adriatycka kuchnia jaką oferują liczne chorwackie restauracje i lokalne tawerny… świeże owoce morza popijane zimnymi napojami, a to wszystko w blasku słońca. O słońcu, oprócz tego, że jest gorące, opala na heban i tworzy piękne zachody, trzeba powiedzieć jeszcze jedną ale bardzo ważną rzecz: jest! Jest tu zawsze!


A co dokładniej można zobaczyć podczas rejsu morskiego w Chorwacji? Lista jest długa i będzie to zależało od rejsu, który wybraliście.
Najbardziej wysuniętą na północ częścią Dalmacji jest region Zadaru. Obszar ten jest pełen kontrastów, zabytków i wspaniałej przyrody, a do tego lepiej niż jakakolwiek księga opowiada o początkach chorwackiego dziedzictwa kulturowego.

Wody otaczające Szybenik są prawdziwym rajem dla żeglarzy. Dwa parki narodowe leżące w swoim sąsiedztwie znacznie różnią się od siebie.

chorwacja_wodospadyPark Narodowy Kornaty to archipelag 89 pięknych wysp, które zarówno żeglarzom jak i nurkom gwarantują niezapomniane wrażenia, a strome klify budzą prawdziwy respekt.


Park Narodowy Krka pełen jest barier wapiennych, kaskad i jezior, których obraz zapiera dech w piersi. W trakcie naszych rejsów morskich z pewnością odwiedzimy wodospady na rzece Krka. Wielu turystów właśnie te miejsca uważa za najpiękniejsze widoki Chorwacji.


Split to miasto wybudowane w 305 roku przez ówczesnego cesarza Dioklecjana. On, tak jak wielu później, po prostu zakochał się w tym miejscu patrząc na oliwki, aromatyczne zioła, biały kamień w kontraście z zieloną roślinnością i masywem Bioklowa, którego zbocza schodzą aż do samego morza. Do tego regionu zaliczane są przepiękne wyspy, do których wprost nie można nie zawinąć żeglując wzdłuż wybrzeży Chorwacji.


Wyspa Brać słynie z pięknego i świetnej jakości kamienia.

Hvar hipnotyzuje zapachem lawendy z odległości wielu mil od lądu.

Wyspa Vis to prawdziwe miejsce relaksu, oddalona od stałego lądu posiada wielkie łowiska ryb.

A wyspa Bisevo, która ma tylko 6 kilometrów kwadratowych i absolutnie nie można jej ominąć podczas naszego rejsu morskiego, gdyż to właśnie tutaj możemy podziwiać słynną Błękitną Grotę.


Rejsy morskie w ChorwacjiNo i oczywiście Dubrownik zwany „Perłą Adriatyku”, który zawsze jest na szczycie rankingu wśród najpiękniejszych miast świata. Oprócz śródziemnomorskiej flory renesansowe sady i kwitnące ogrody przy średniowiecznych zamkach i tajemniczych klasztorach zdobione są przez roślinność subtropikalną jaka rozkwitła w niezwykłym klimacie tego regionu.


Można zobaczyć to wszystko podczas tygodniowego rejsu morskiego? Nie można! A niestety przeważnie właśnie tyle trwają nasze rejsy żeglarskie

Dlatego już teraz musicie rozplanować urlop tak aby popłynąć z nami w rejs morski po Chorwacji nie tylko jeden raz!


Dzieci, które podczas rejsu morskiego śpią w kabinie z rodzicami nie płacą za pobyt na jachcie!


Lubisz czytać? Wejdź w link poniżej i zapoznaj się z opisami naszych rejsów morskich , wspomnieniami z wypraw nurkowych, bądź innymi aktualnościami z zakresu żeglowania, nurkowania i miłego spędzania czasu ;)

 http://offshoreadventure.pl/category/rejsy-morskie


Do zobaczenia

Offshoreadventure Akademia  Żeglowania i Nurkowania