Rejs żeglarski  po wodach to repertuar obowiązkowy każdego żeglarza!

 


„Morze i niebo ostro lśni, dobrze mi, ach jak dobrze mi…”

Tak właśnie w najkrótszych słowach opisał Grecję Marek Jackowski w swoim przeboju “Cykady na Cykladach”.


grecja 5

I fakt lśnić ma co! Grecja ma dostęp do czterech mórz: Egejskiego, kreteńskiego, Jońskiego i Śródziemnego. Istny raj dla żeglarzy! Gdzie będziemy żeglowali? Co zobaczymy podczas naszego rejsu? Wybór jest ogromny!

Cyklady to Archipelag wielu wysp, z których każda jest inna. Dech w piersi zapiera tamtejszy krajobraz… skaliste szczyty, błękitne morze, a pomiędzy malownicze miasteczka i niekończące się plaże.

Nie można przecież ominąć Santorini z plażami pokrytymi czarnym piaskiem…

Jeśli Wyspy Dodekanezu to z obowiązkową wizytą na wyspie hibiskusa! Starówka stolicy Rodos jest jednym z obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


A może Morze Jońskie? Wizyta na rodzinnej wyspie Odyseusza z pewnością będzie niezapomnianym wydarzeniem.


grecja starożytnaAle to nie wszystko! Grecję trzeba też odwiedzić ponieważ posiada wielowiekową historię i bogate dziedzictwo kulturowe. Grecja uważana jest za kolebkę cywilizacji.

To w Grecji spotykamy się po raz pierwszy z nauką o filozofii.

Starożytna sztuka Grecka podziwiana jest po dziś dzień. Architektura czy rzeźba rozpoznawana jest nawet przez największych laików w dziedzinie, a przygody Odyseusza,bohatera dzieł Homera znają wszyscy.

Płynąc z nami w rejs po wodach Greckich na włane oczy zobaczyć będziecie mogli to wszystko, na co patrzyli starożytni Bogowie!

No i ten spokój! Cisza! Błogi stan ukojenia jakiego doświadcza się podczas rejsu morskiego…bezcenne!

Z tym spokojem jednak nie przesadzajmy. Grecja jest rejonem gdzie potrafi powiać! A to za sprawą Meltemi, czyli wiatru jaki wieje przez Cyklady od maja do października, od południa do wieczora.

Ale znów czymże byłoby doświadczenie żeglarskie bez odrobiny adrenaliny?


grecja 2Nasza oferta jest różnorodna. Możecie wybrać się z nami po prostu w rejs żeglarski, ale może to być rejs szkoleniowy. Wtedy pod okiem doświadczonego instruktora poznawać będziecie tajniki nawigacji, pogody i współpracy z załogą.


Inna opcja to rejs rodzinny, gdzie fakt każdy znajdzie coś dla siebie ale tam zwykle rządzą pociechy!

A może urozmaicenie w postaci rejsu kulinarnego? Grecja to prawdziwy raj dla kucharza pasjonaty! Jagnięcina, owoce morza ostro przyprawione czosnkiem i świeżymi ziołami podane z wielką ilością sałatek i warzyw rozpieszczą każde podniebienie!

Nasze rejsy mają to do siebie, że już w trakcie pierwszego masz ochotę na więcej…


Lubisz czytać? Wejdź w link poniżej i zapoznaj się z opisami poszczególnych rejsów, wspomnieniami bądź aktualnościami:

 http://zeglujze.pl/category/rejsy-morskie


Do zobaczenia

Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych