Rejsy żeglarskie, czy to oby dla Ciebie?


rejsy żeglarskieKochasz kolor niebieski? Pokochasz żeglarstwo! Niestosownym byłoby pytanie dlaczego…. Dookoła wszystko jest niebieskie! Woda mieni się odcieniami od głębokiego błękitu paryskiego poprzez ultramarynę do fal w odcieniu kobaltu, a nad nami lazurowy błękit nieba… Chyba, że mamy sztorm. Wtedy króluje indygo!


Żeglarstwo XXI w. różni się od stereotypów jakie widzimy na filmach o piratach. Fakt niegdyś żeglarstwo stanowiło formę transportu, a że przy okazji odkryto i Amerykę, i Indie…

W czasach dzisiejszych żeglarstwo może być dyscypliną sportową ale też formą turystyki bądź rekreacji.


Ale czy nikt nie wierzy już w przesądy? Czy wciąż kobieta na pokładzie jachtu morskiego to pewna porażka? Kiedyś wierzono, że Statek – Łódź – Ona może być zazdrosna o kobietę na pokładzie i w gniewie doprowadzić załogę tejże jednostki morskiej do nieszczęścia.


Teraz trochę o naszych rejsach morskich. W największym skrócie: żeglujemy wszędzie gdzie się da i wszyscy na pokładzie naszych jachtów morskich są mile widziani .


Naszą żeglarską ofertę kierujemy do szerokiego grona żeglarzy i wszystkich miłośników sportów wodnych.


rejs morski w ChorwacjiZnajdziecie tu rejsy na wodach najpiękniejszego pasa wybrzeża Europy jakim jest wybrzeże Chorwacji. Cóż może być lepszą rekomendacją niż krystalicznie czysta woda i temperatura nie spadająca poniżej 23°C.


Dla tych co lubią typowe południe Europy proponujemy rejsy na wodach Morza Śródziemnego. Ekskluzywne południe Francji czy rozbawiona Ibiza? A może rejs kulinarny w Sardynii?


Mamy też propozycję dla tych, którzy nie lubią śniegu. Święta Bożego Narodzenia pod palmą to najlepszy powód aby pożeglować sobie na Karaibach.


rejsy morskie z OffshoreadventureOcean jest prawdziwym rajem dla miłośników niebieskiego, tam spotykamy tyle odcieni tego koloru, że chyba nigdy i nikomu nie uda się ani ich nazwać ani nawet policzyć.


A może jeszcze bardziej egzotycznie? Tajlandia, Seszele? W zasadzie cokolwiek tu napiszemy nie odzwierciedli w wystarczającym stopniu piękna tej części Świata. To po prostu trzeba zobaczyć!


Wypoczynek jak najbardziej ale mamy też coś dla żeglarzy w pełnym tego słowa znaczeniu. Fakt, że w Wielkiej Brytanii ciągle pada nie jest przeszkodą dla miłośników pływów, prądów i wiatrów.  Na widoki też nie można narzekać, piękno Anglii czy Kornwalii zapiera dech w piersiach. Prawie zapewnione jest tam towarzystwo delfinów.

żeglowanie i nurkowanie z OffshoreadventureRegaty to również dyscyplina żeglarska, która ma zagorzałych zwolenników. Przez wiele lat byliśmy dumnymi posiadaczami wspaniałego jachtu Scaramouche z prawdziwie regatową historią. W 2011 r. wzięliśmy udział w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów regatowych jakim jest Rolex Fastnet Race.


Na większości naszych rejsów nurkujemy. Jest to niewątpliwa atrakcja dla tych, którzy chcą poznać też uroki życia pod wodą. Nurkowanie od lat jest bardzo popularną dyscypliną sportu i formą odpoczynku.


Offshoreadventure to szkoła żeglarstwa i nurkowania

Wszystkich , którzy chcą spróbować swych sił w żeglowaniu i nurkowaniu zapraszamy do wzięcia udziału w naszych wyprawach morskich. Tym, którzy już je pokochali proponujemy szkolenia żeglarskie i nurkowe.


I tu znów oferta jest prawie nieograniczona. Prowadzimy zajęcia teoretyczne i praktyczne. Warsztaty nawigacyjne, kurs ITR i pierwszej pomocy dla żeglarzy i płetwonurków to tylko część naszej propozycji.

Przeszkoliliśmy już ponad 4000 osób w szkoleniach żeglarskich i nurkowych.


Lubisz czytać? Wejdź w link poniżej i zapoznaj się z opisami poszczególnych rejsów, wspomnieniami bądź aktualnościami:

 http://zeglujze.pl/category/rejsy-morskie


 

Do zobaczenia

Offshoreadventure Akademia Żeglowania i Nurkowania