Dominika to jedna z Wysp, którą odwiedzimy podczas tegorocznego rejsu morskiego łączącego żeglowanie z nurkowaniem.

Pomimo tego, że egzotyczne rejsy po Wyspach Karaibskich organizujeme od 2008 roku, tam jeszcze nie byliśmy!Krajobraz Dominiki ponoć dech zapiera i nikt nie jest w stanie opisać spektakularnego obrazu jaki zobaczymy. Wieloodcieniowa zieleń dżungli, pokrywająca góry, porysowana srebrzystym odcieniem rwącej wody potoków i rzek, zatopiona w szafirowym oceanie…


 

Bwa CaribDominika to wyspa karaibska pochodzenia wulkanicznego i tworzy ją szereg pasm górskich, a ich zbocza spływają wprost do oceanu tworząc wyjątkową architekturę.


amazonka cesarskaKlimat, tak jak to na tej wysokości geograficznej, panuje tam tropikalny… czyli: temperatura ok 30°C, duża wilgotność i słońce…dużo słońca.


Zieleń lasu tropikalnego urozmaicona jest wielobarwnymi kwiatami. Nie możemy nie wspomnieć tu o narodowym kwiecie Dominiki – Bwa Carib.


Karaibskie warunki klimatyczne nie tylko sprzyjają rozwojowi flory, zobaczymy tam wiele gatunków zwierząt i ptaków. Dwa gatunki papug, amazonka cesarskanarodowy ptak Dominiki i amazonka dominikańska, tak upodobały sobie tę wyspę, że nie występują nigdzie indziej.


 

indianie kaliniagoDominikę w dalszym ciągu zamieszkuje 500 osobowa grupa Indian karaibskich – Kalinago, czyli tych którzy zamieszkiwali te tereny zanim Krzysztof Kolumb odkrył ją 3 listopada 1493 roku.


 

Niewątpliwą atrakcją Dominiki są źródła mineralne i naturalne jacuzzi – górskie jezioro z wodą podgrzewaną przez ulatniające się gazy.


Podwodny świat otaczający wyspę jest równie piękny. Nie trzeba schodzić głęboko żeby trafić na frogfish, batfish, koniki morskie czy spektakularną flying gurnard.

Flughahn


Nurkując niżej napotykamy strome ściany skalne tworzące dramatyczne tło tej podwodnej sielanki.

Inną część podwodnej krainy to jaskinie tworzące przepiękne pałace podwodne przybrane ornamentami z koralowców.

Dominica-Island_Whale


Wody okalające Dominikę to dom wielu gatunków ryb, te najpopularniejsze to barakudy, węgorze, mureny, żółwie morskie, tuńczyk i wiele innych. Odwiedzając Dominikę podpatrzymy życie wielorybów, a mieszka ich tam ponad 22 gatunki!


Dominika to raj dla nurków . Nurek na każdym poziomie zaawansowania znajdzie tam coś dla siebie. To na Dominice właśnie zobaczymy światowej sławy miejsca nurkowe znane dzięki wyjątkowej architekturze, faunie i florze.


champagne reefChampagne Reef, której nazwa wzięła się od bąbelków tworzych przez podwodne jeziora. Tam nie trzeba nawet nurkować ze sprzętem, już snorkeling pozwala zobaczyć wiele gatunków morskich zamieszkujących ten akwen.


La Sorciere jest wyjątkowe ze względu na potężną podwodną ścianę, której obserwacja pozwoli na poznanie podwodnej topografii wyspy.


Dangleben’s Pinacles to 5 podwodnych szczytów o różnych kształtach i wysokościach. Woda przepływająca pomiędzy nimi tworzy silny prąd morski, co powoduje, że życie morskie tu wprost kwitnie.


OLYMPUS DIGITAL CAMERACottage Point to miejsce gdzie podczas nurkowania zobaczymy zatopiony statek z XVIIIw.


Miłośników głębokiego nurkowania zabierzemy do Whale Shark Reef gdzie poznamy życie podwodnych ślimaków, mniejszych i większych krewetek oraz krabów, dodatkiem extra będą różne rodzaje gąbek.


Gigantyczne i o wibrujących kolorach koralowce zobaczymy nurkując w Rina’s Hole.


Wymieniać można by długo… Co zobaczyliśmy podczas naszej wyprawy żeglarsko – nurkowej opowiemy ze szczegółami już za kilka tygodni.


Opis części naszego rejsu egzotycznego na Gwadelupę znajdziecie tutaj.


Lubisz czytać?

Wejdź w link poniżej i zapoznaj się z opisami poszczególnych rejsów, wspomnieniami bądź aktualnościami:

http://zeglujze.pl/category/rejsy-morskie/


Serdecznie zapraszamy 

Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych