Kuba rejs morski

REJS MORSKI: Kuba

TRASA: Trinidad, Cayo Zaza de afuera, Cayo Breton, Cayo Casimba, Punta de boca grande, Cayo Caballones, Cayo Largo

TERMIN: 1 – 15.12.2020

LICZBA DNI: 14

JACHT: Orana 44

CENA: 1150 Euro

Cena zawiera: miejsce na jachcie, opiekę skippera, sprzątanie po rejsie, ubezpieczenie kaucji

Opłaty dodatkowe: transport, kasa jachtowa, nurkowania, podatek turystyczny 12.00 Euro/dzień/osobę

WYCIECZKA LĄDOWA: opcja dodatkowa dla chętnych w dniach 24 – 30.11.2020

Plan wycieczki lądowej

Napisz do nas

 


Trinidad - rejs morski na KubieKuba to najnowszy cel naszego rejsu morskiego. Dodatkową opcją dla chętnych jest tygodniowa wycieczka lądowa.


Po pierwszym spotkaniu z Kubą wsiadamy na pokład naszego katamaranu Orana 44 i żeglujemy wzdłuż pięknych, mniej lub bardziej dzikich wysp Morza Karaibskiego.


Startujemy w Trinidad, czyli Wiosce Najświętszej Trójcy – trzeciej najstarszej osadzie na Kubie, założonej w 1514 roku.

To piękne miasteczko uratowało zapomnienie…. Jego kolonialna starówka stoi w niezmienionym stanie dzięki czemu od 1988 roku wpisana jest na listę UNESCO.

Najważniejsze tam zabytki to barokowa katedra i były klasztor Św. Franciszka z dzwonnicą, którą możemy teraz oglądać na monecie 25 centavos.


Egzotyczny rejs morski na katamaranieCayo Blanco to pierwszy przystanek na trasie naszego egzotycznego rejsu morskiego po Kubie. Egzotycznie będzie niewątpliwie…. to tutaj znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż Kuby z białym piaskiem, dającymi cień palmami i srebrzystą wodą. A jej mieszkańcy to między innymi legwany.


Świat fauny i flory na Kubie jest bardzo bogaty gatunkowo, wiele z nich to endemity. Mamy tu ponad 300 gatunków ptaków!


Kuba rejs morski na katamaraniePodczas naszego egzotycznego rejsu morskiego będziemy też nurkowali. Na tej pięknej kubańskiej wyspie co prawda głównie snorkling wchodzi w grę, bowiem rafa koralowa jest niemalże na wyciągnięcie ręki.

Ale największą tutejszą atrakcją jest pływanie z delfinami!


Zatoka Świń to miejsce znane ze względu na swoje wyjątkowe warunki nurkowe. Tutejsze jaskinie – cassimbas charakteryzują się mieszanką wód słodkiej na powierzchni i słonej zaczynającej się na głębokości ok. 10m.


Egzotyczny rejs morski na Kubie

Zatoka Świń jest wyjątkowa też ze względu na stałą doskonałą przejrzystość wody. Zatoka jest głęboko wcięta w ląd co powoduje, że fale tutaj nie dochodzą dzięki czemu nie mają jak zmącić wody.


Nurkować możemy tutaj w morzu bądź w jaskiniach. A co i kogo zobaczymy po drodze? Piękne skały zbudowane z rafy koralowej tworzą to wyjątkowe podmorskie królestwo, a jego mieszkańcy to głównie ławice ryb koralowych.


Grota Ryb połączona jaskiniami z oceanem to wyborne miejsce. Głęboka studnia na 70 m ma słoną wodę. Tuż w pobliżu znajduje się restauracja, w której przysmakiem jest….krokodyl!


Rejs morski z nurkowaniemTe piękne choć krwiożercze istoty zobaczymy też na Fermie Krokodyli, bo rejs egzotyczny to nie tylko woda i piękne plaże…. Odwiedzimy też Indiańską Wioskę Guama i kilka innych miejsc przypominających o burzliwej historii Kuby.


Nasz rejs morski pozwoli nam na odwiedzenie pięknych parków i białych plaż. Będziemy obserwowali ptaki i żeglowali z delfinami.


Katamaran Orana 44Jacht, na którego pokładzie spędzimy te wyjątkowe chwile na wodach wokół Kuby to katamaran Orana 44.

Ten luksusowy katamaran posiada 4 dwuosobowe kabiny – każda z własną łazienką. Przestrzenny salon i obszerny kokpit pozwolą na niezliczone godziny w towarzystwie załogi.

Szerokie burty katamaranu Orana 44 umożliwiają swobodne poruszanie się również podczas żeglowania. Łatwe zejście do wody zapewne okaże się wyjątkowo popularne w takim miejscu jak Kuba. Nie wspominając o siatkach na dziobie katamaranu…. te zwykle nie są oblegane podczas rejsów morskich.


Czekamy na kontakt od Wszystkich zainteresowanych, a jeśli macie jeszcze jakieś pytania dotyczące naszego egzotycznego rejsu morskiego na Kubie chętnie na nie odpowiemy.

Napisz do nas

Do zobaczenia 

Offshoreadventure Akademia Żeglowania i Nurkowania