Rejs stażowy na pływachREJS: Od Bałtyku po Azory – Etap VII

TRASA: Glasgow – Holyhead

TERMIN: 20-27.06.2020

LICZBA DNI: 7

LICZBA MIL MORSKICH: 300

JACHT: Thalia – Sigma 400

CENA: 2040.00 PLN

Cena zawiera miejsce na jachcie i opiekę skippera

Opłaty dodatkowe: transport, kasa jachtowa

Kalendarz rejsów

Rezerwacja miejsca


Oban rejs morski na pływachNasz rejs morski rozpoczniemy w malowniczym Oban, stolicy zachodniego Highland. Oban jest wiktoriańskim miasteczkiem, które  jeszcze pod koniec XVIII w było jedynie malutką rybacką wioską. W nietypowym miejscu, bowiem w samym centrum Oban, otwarto destylarnię szkockiej whisky. Działa ona od 1794r. Ze względu na położenie nie można jej rozbudować z żadnym kierunku. Złoty trunek trzymany jest w beczkach po burbonie i cherry stąd jej bogaty owocowy aromat z nutą minerałów, soli i dymu torfowego.


 

Na samym środku Morza Irlandzkiego, pomiędzy Irlandią i Wielką Brytanią leży samotnie Wyspa Man. Jej mieszkańcy to niewątpliwie wyjątkowi ludzie o wielkim charakterze. Mieszkańcy Wyspy Man nie pozwolili sobie na pełnoprawne zajęcie ich terytorium przez Wielką Brytanię i do dziś utrzymują swoistą autonomię z własnym parlamentem.

Wyspa Man rejs morski

 


Na Wyspie Man odwiedzimy Cape Sound. Jest to uroczy przylądek, na którym wielbiciele natury, którzy wezmą udział w naszym rejsie morskim odnajdą cel swej podróży. Mieszkańcy tego zakątka Wyspy Man to wiele gatunków ptaków i foki. Wyspa Man jest swoistą perełką i wyjątkowym przystankiem dla żeglujących po Morzu Irlandzkim.

Wyspa Man była zamieszkana już w czasach neolitycznych. Jednym z najlepiej zachowanych śladów z tamtego okresu jest Cashtal yn Ard – Zamek na Wzgórzu, dawny grobowiec, który osiągnął już wiek ponad 4000 lat.


Jeśli czas i warunki pogodowe panujące podczas naszego rejsu morskiego pozwolą odwiedzimy Dublin. Zobaczymy tam kilka ciekawych miejsc, w kilku z nich na pewno spróbujemy legendarnego Guinnessa!


Holyhead - Morze Irlandzkie

Ten rejs morski na pływach zakończymy patrząc na strzeliste klify walijskiego Holyhead. Miasteczko to jest głównym portem na Morzu Irlandzkim.

Samotna latarnia morska będzie pierwszym z punktów, ku którym się skierujemy po opuszczeniu naszego jachtu Sigma 400. Następnie odwiedzimy prawdziwą antyczną świątynię – Kościół Św. Cybi, której mury wzniesiono na pozostałościach budynku sakralnego sięgającego roku 540 ne.

Przejdziemy też wzdłuż architektonicznej perełki jaką niewątpliwie jest Celtic Gateway Bridge.


 

Nasz rejs morski Od Bałtyku po Azory składa się z kilku etapów i jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wziąć udziału na trasie z magicznego Oban do malowniczego Holyhead zobacz inne terminy i trasy, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.


Kalendarz rejsów

Rezerwacja miejsca


Zapraszamy

Offshore Adventure Akademia Sportów Wodnych