Rejs morski na Sardynii

Lotnisko w Olbii i transport na pokład naszego jachtu – katamaranu Alexia to pierwszy element tegorocznych wakacji. A gdzie lepiej spędzić lato niż na przepięknej wyspie jaką niewątpliwie jest włoska Sardynia?


Alexia – Lagoon 420 to piękny i bardzo wygodny katamaran. Podczas dwuletniej przerwy bynajmniej nie próżnowaliśmy…  Wykorzystaliśmy  ten czas na udoskonalenie naszego luksusowego jachtu morskiego. Nasz katamaran jest wprost idealnym wyborem na rejs rekreacyjny w gronie przyjaciół jak i rejs rodzinny.


Jacht morski na Sardynii


Choć nasz katamaran Lagoon 420 jest kilkuletnim modelem , nadal zachwyca swoją wyrazistą linią i ogromną przestrzenią.


Świetnie rozplanowany układ wnętrz pozwala na zachowanie intymności nawet przy komplecie wykorzystanych miejsc na jachcie. Cztery oddzielne kabiny katamaranu pozwalają na spokojny wypoczynek.


Na jachcie znajdują się cztery łazienki z ciepłą wodą i prysznicem, co niewątpliwie jest atutem.


Dodatkowy prysznic znajduje się przy zejściu do wody. Oznacza to, że nawet przy regularnych kąpielach w malowniczych miejscach nie będziecie zabierali morskiej soli na pokład!


rejs rodzinny na SardyniiPrzestrzenny salon z wieloma oknami dookoła, kilkupoziomowy  kokpit i ogromna przestrzeń od rufy po dziób pozwalają na wyjątkowy komfort podczas naszego rejsu morskiego. Na naszym katamaranie znajdziecie miejsce na czytanie, granie w karty, rozmowy z przyjaciółmi i nabieranie sił w słońcu, które na Sardynii opala tylko na złoty brąz!


nurkowanie na rejsie morskim

Nasz katamaran Aleksja jest świetnie wyposażony w wysokiej jakości sprzęt nawigacyjny. Wiemy jak ważna jest precyzyjna nawigacja podczas rejsu morskiego. Bezpieczeństwo osób na pokładzie jachtu stawiamy zawsze na pierwszym miejscu.


Przygotowując nasz jacht do wakacji 2022 nie zapomnieliśmy o sprzętach dopełniających komfort podczas rejsu rekreacyjnego. Do wszystkich urządzeń jakie wymienialiśmy podczas poprzednich wpisów o naszym luksusowym katamaranie dodaliśmy zmywarkę i kostkarkę do lodu!


Rejs morski z nami to oczywiście przygoda nie tylko z żeglowaniem… Zawsze chętnie łączymy żeglowanie z nurkowaniem. Niewątpliwie pomocny tutaj jest sprzęt nurkowy, który znajduje się na pokładzie naszego katamaranu!


Dodatkowe informacje o naszym jachcie morskim Alexia znajdziecie pod linkami prowadzącymi do poprzednich wpisów dotyczących  katamaranu Lagoon 420 jaki i samej Sardynii:A co zobaczycie podczas rejsu morskiego wokół wybrzeży Sardynii?


Sardynia - rejs morski


Sami wybierzcie…. Wzdłuż wybrzeża Sardynii widać urocze miasteczka rozsiane po całej długości wyspy. W każdym z tych miasteczek oprócz zwiedzania i delektowania się wyborną kuchnią śródziemnomorską macie szansę na dołączenie do wakacyjnych festynów organizowanych w ciągu całego sezonu…


Olbia, portowe miasto, które w VIIw. p.n.e. zbudowali Kartagińczycy. Jest to największe miasto północo – wschodniej części wyspy – regionu Gallura. Region ten słynie z produkcji korka i lasów dębowych. Północny kres tego regionu to Archipelag La Maddalena. Spragnieni natury doskonale się tu odnajdą, Matka Ziemia w pełni daje tutaj upust swojemu dzikiemu temperamentowi.


Piaszczyste plaże z łagodnym wejściem do morza, lazurowa woda mieniąca się od promieni słońca….. to obraz stale towarzyszący podczas rejsu wzdłuż wybrzeży Sardynii. Ale jak plaża to obowiązkowym punktem jest ta najdłuższa i według wielu najpiękniejsza Spaggia delle Saline. Ciągnie się niemal przez 9 kilometrów…. któż nie skusi się na spacer przy zachodzie słońca?


Katamaranem wzdłuż SardyniiCi, którzy płyną na rejs morski wokół Sardynii nie tylko dla plaży, słońca i wody mogą poznać starożytną kulturę. Piękne Alghero po zachodniej stronie wyspy jest niewątpliwie warte zobaczenia. Nazywane Barcelonettą, czyli małą Barceloną wspaniale eksponuje mieszankę kultur włoskiej z hiszpańską.


Zainteresowani czarterem naszego katamaranu Alexia Lagoon 420?

Czekamy na kontakt!

Darek: 0048 889599444 / biuro@offshoreadventure.pl


Do zobaczenia

OffshoreAdventure Akademia Żeglowania i Nurkowania