Rejs morski na Solent

REJS: Od Bałtyku po Azory

TERMIN: 25.07-01.08.2020

LICZBA DNI: 7

LICZBA MIL MORSKICH: 500

JACHT: Thalia – Sigma 400

CENA: 2280.00 PLN

Cena zawiera miejsce na jachcie i opiekę skippera

Opłaty dodatkowe: transport, kasa jachtowa

Kalendarz rejsów

Napisz do nas


Portsmouth rejs morski na pływachSpinaker Tower to niewątpliwie najbardziej charakterystyczny element architektoniczny Portsmouth. To tutaj rozpoczniemy kolejny etap naszego rejsu morskiego „Od Bałtyku po Azory”. Jeżeli nie żeglowaliście do tej pory na pływach z pewnością wiele się nauczycie. Zobaczycie też jaką wagę miała umiejętność żeglowania na wodach pływowych kiedy mieszkało się na wyspie, a samoloty nie istniały.


Portsmouth to szybko rozwijające się nadmorskie miasto. Jako główny port Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii odgrywało wielką wagę w dawnych czasach. Dziś ma równie wielkie znaczenie – stanowi bazę Królewskiej Marynarki Wojennej i jeden z najpopularniejszych portów w kraju.


Tak jak Spinaker Tower widać od razu, inne perełki Portsmouth znajdziemy dopiero wchodząc w głąb miasta. Miłośnicy literatury odwiedzić będą mogli muzeum Dickensa, które mieści się w domu gdzie ten sławny pisarz się urodził.

Wielkim nietaktem byłoby ominięcie Starej Stoczni, gdzie stoi kilka flagowych statków z najpiękniejszym z eksponatów jakim jest „Mary Rose”.


Guernsey - rejs na pływach

Kanał La Manche będzie nie lada wyzwaniem ze względu na panujący tam ruch turystyczny i transportowy. Unikając zderzenia z dużo większymi jednostkami morskimi poćwiczymy naszą znajomość mapy i umiejętność pracy pod presją ;) Wprost idealne warunki na praktyczne szkolenie żeglarskie.


Guernsey, choć ma taki sam numer kierunkowy jak Wielka Brytania, zachowała swoistą niezależność i własną walutę. Z tradycji wynika, że blisko współpracuje z Wielką Brytanią, a ta odpowiada za obronę wyspy.


Rejs morski na pływach - Wyspy NormandzkiePomimo, że  cała Guernsey to zaledwie 78 km² to znajdziemy tam i piękne piaszczyste plaże, i strzeliste 100 metrowe klify, i zabudowę miejską. Przez wieki ludność tej małej Normandzkiej Wyspy wiele przeszła… Wyspa Guernsey będąc ważnym punktem strategicznym wiele razy przejmowana była przez najeźdźców.

Od początków naszej ery ta Wyspa Normandzka stanowiła rzymską bazę handlową – niewątpliwie zwiedzimy „Asterixa”, rzymski statek zatopiony u stóp dzisiejszego portu, który teraz możemy zobaczyć w Castle Cornet. Później o wyspę walczyli Wikingowie, Brytyjczycy, Francuzi i Niemcy.


Zobaczymy tu Akwarium ulokowane w poniemieckim tunelu. Odpoczniemy w centrum kulturalnym Beau Sejour. Emocje poczujemy na stadionie sportowym Bowl Centre, a na koniec odwiedzimy jedną z najmniejszych kaplic na świecie Little Chapel.


Jeśli w ten rejs morski popłynie jakaś artystyczna dusza, niewątpliwie będzie usatysfakcjonowana, na wyspie bowiem mieści się galeria Coach House Gallery, w której co miesiąc wystawiane są obrazy innego artysty.


Jersey - rejs na pływachJersey to kolejna z Wysp Normandzkich jakie odwiedzimy podczas naszego rejsu morskiego na pływach. Pływy morskie to wyjątkowy element tutejszego krajobrazu.


Zachowanie neutralności w odwiecznym konflikcie pomiędzy Wielką Brytanią i Francją było doskonałym przepisem na stały wzrost tej Normandzkiej Wyspy i statusu materialnego jej mieszkańców. Obecnie Jersey uznawana jest za jeden z rajów podatkowych na świecie.


Oprócz angielskiego, językiem urzędowym na Jersey jest francuski. Znany jest też jerriais – regionalna odmiana języka normandzkiego, jednak coraz mniej mieszkańców potrafi się w nim porozumieć.


Wody pływowe wokół Wyspy White, to idealne miejsce na szkolenie żeglarskie z pływów morskich. Sama wyspa to również szereg atrakcji. Oczywiście The Needles! Trzy wyodrębnione wapienne skały z maleńką latarnią morską. Wyspa White słynie również z różnokolorowych klifów piaskowych. Widok ze strony morza jest najlepszy! Ten rejs morski wzdłuż pięknych wybrzeży Wielkiej Brytanii pozwoli na takie właśnie wrażenia.


Płynąć będziemy na pokładzie regatowego jachtu morskiego Thalia – Sigma 400. Jest to bardzo szybka jednostka morska, na pokładzie której przeżyliśmy już wiele mil w bardzo różnych akwenach. Sigma 400 to jacht morski, który został stworzony przez Humphreys Yacht Design, studio projektowania jachtów morskich z tradycją rodzinną sięgającą roku 1972.


Jeśli nie Wyspa White na Solent ani Wyspy Normandzkie są miejscem, które chcesz odwiedzić podczas rejsu morskiego zobacz inne etapy naszego rejsu morskiego „Od Bałtyku po Azory”, które prowadzą przez Bałtyk, norweskie fiordy, Szkocję, Walię i Kornwalię – jest ich aż czternaście. Na pewno znajdziesz akwen, który Cię zachwyci.


Kalendarz rejsów

Napisz do nas


Do zobaczenia 

Offshoreadventure Akademia Żeglowania i Nurkowania