Master of Yachts! Brzmi poważnie! Brzmi dumnie! Jak sama nazwa mówi, po uzyskaniu tego stopnia zostaniecie mistrzem w prowadzeniu jachtu…takiego do 24 metrów długości.

Nawet jeśli nie masz żadnego stopnia żeglarskiego możesz wziąć udział w kursie, odpowiednie doświadczenie jest jedynym wymaganiem jakie swoim studentom stawia ISSA.


A to doświadczenie, o którym mówimy to:

  • 50 dni na morzu w tym 5 dni w roli skippera,
  • 5 przejść powyżej 60 mil, z czego 2 znów powinny być prowadzone przez Ciebie,
  • 2500 mil to wymagane minimum odległościowe.

Master of Yachts ISSA, Yachtmaster RYAJak Master to Master! Będziesz już wiedział wszystko i nikt Cię nie będzie w stanie “zagiąć”…. nie, nic bardziej mylnego! Posiadanie stopnia Master of Yachts nie oznacza posiadania całej wiedzy. Od kogoś kto uzyskał ten stopień wymaga się myślenia, myślenia logicznego w oparciu o (fakt) sporą wiedzę. W żeglarstwie wielką rolę odgrywa bezpieczeństwo i umięjętności radzenia sobie w różnych sytuacjach, korzystając z posiadanej wiedzy ale i pomocy jaką możemy uzyskać od załogi, samego jachtu jak i z zewnątrz.


Tego wszystkiego będziemy Cię uczyli na kursie ISSA Master of Yachts. Otrzymasz podręcznik i zeszyt ćwiczeń stworzonych dla studentów przez ISSA. Oczywiście mamy program, w oparciu o który będziemy robili wykłady i ćwiczenia.


A w nim…
Pozycja, kompas, pływy, prądy, pilotaż…. czyli jak znaleźć się we właściwym miejscu o właściwej porze.

System IALA, światła, prawo drogi, czy umiejętność nawigacji w ograniczonej widoczności na morzu pozwolą nam na bezpieczne dotarcie do celu.

Znajomość zagadnień meteorologicznych pozwoli nam na podjęcie podstawowej decyzji
czy w ogóle wychodzimy w morze?
Biorąc pod uwagę, że skoro jesteś na tym kursie masz już dobre podstawy wiedzy teoretycznej. Nie będziemy się więc zajmowali uczeniem Cię podstaw zagadnień materiałowych ale rozszerzymy wiedzę jaką posiadasz.

Ale to też nie wszystko! Umiejętności logistyczne kapitana jachtu, jego umiejętności techniczne i ogólne zarządzanie jachtem są ważne, nawet bardzo ważne! Ale… jest coś jeszcze! Mówimy tu o umiejętnościach kapitana z zakresu zarządzania… sobą i załogą!


Tak, Kapitan jachtu, bo to Nim chcesz zostać, musi być świetnym psychologiem!

Morze z pewnością popracowało już nad Twoim charakterem… Naszym zadaniem w trakcie trwania kursu na stopień Master of Yachts będzie uformowanie Twoich umiejętności kontrolowania sytuacji na jachcie.


ekologia na rejsie morskimPokażemy Ci jak zorganizować pracę na pokładzie i pod nim. Nauczymy Cię jak wykorzystać silne i słabsze strony załogi biorącej udział w rejsie uwzględniając je podczas podziału pracy.


Kolejną bardzo ważną rzeczą, którą będziesz musiał przyswoić jak też wpoić swoim załogantom to świadomość ekologiczna. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, w jak wielkiej mierze jesteśmy odpowiedzialni za ekosystem wodny.


ISSA zakłada, że kurs ten to ok 40 godzin teorii. Zdajemy sobie jednak sprawę, że to właśnie ten kurs musi Cię w pełni przygotować do nowej, bardzo odpowiedzialnej roli, dlatego przedłużymy zajęcia, jeżeli zajdzie taka potrzeba.


A gdzie lepiej zrobić ten kurs niż u pionierów. Tak, to właśnie my jako pierwsi w Polsce otrzymaliśmy status RYA Training Centre i od wielu lat współpracujemy z ISSA!

Nasi instruktorzy to pasjonaci, zarówno żeglowania jak i nauczania. Pomimo zdobytych umiejętności i doświadczenia nie przestają nad sobą pracować i ciągle udoskonalają swoją wiedzę i praktykę. Prowadzimy zajęcia bezstresowo i w małych grupach. Pozwala to na dobry kontakt z wszystkimi uczestnikami. Wielu naszych kursantów utrzymuje z nami ciągły kontakt, żeglując, nurkując, spotykając się oraz polecając nas innym.


Zapraszamy
Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych