Morze Bałtyckie – Gdańsk to miejsce pierwszego zaokrętowania w projekcie żeglarskim jaki Wam oferujemy na Europejski sezon 2020. Jak sama nazwa tego rejsu morskiego mówi płynąć będziemy od Morza Bałtyckiego po Azory znajdujące się na Oceanie Atlantyckim.
Trasa naszego rejsu morskiego jaką Wam proponujemy składa się z aż 14 etapów, prowadzi przez najpiękniejsze miejsca wzdłuż wybrzeży Europy. Podczas tego rejsu morskiego zawitamy w Cieśninach Kattegat i Skagerrak, które tworzą naturalną granicę naszego Bałtyku i Morza Północnego. W czasach Wikingów te wąskie przejścia dawały ochronę schowanym na końcu cieśnin miejscowościom.
Kolejny szlak rejsu na morskim jachcie Sigma 400 prowadzi wzdłuż Hardangerfiorden, czyli fiordu norweskiego o długości 179 km. Jest to jedna z najpiękniejszych linii wodnych na całym świecie z malowniczym Bergen na trasie naszego rejsu morskiego wzdłuż norweskich fiordów, które niewątpliwie odwiedzimy.
Morze Północne, Loch Ness, Morze Irlandzkie, Solent to akweny prowadzące wokół Wysp Brytyjskich. Będzie tutaj co zwiedzać ale to, co najważniejsze w tej części świata to umiejętności jakich nabędziemy poznając pływy morskie, ich naturę i zmienność. Żeglowanie na pływach to doświadczenie …. bezcenne!
Kanałem Angielskim naszą Sigmę 400 poprowadzimy do Europy ;) Nie będzie tak łatwo jak wygląda to na mapie. Oczy szeroko otwarte trzeba będzie mieć ze względu na ruch panujący na tym odcinku naszego rejsu morskiego.
Morze Celtyckie i Zatoka Biskajska pozwolą na kolejną dawkę adrenaliny. Ale skoro wybraliście właśnie ten rejs morski to nie liczycie na chorwackie warunki żeglowania, choć temperatura będzie wzrastać!
Piękna Lizbona to obowiązkowy przystanek na trasie naszego rejsu morskiego. Stolica, największe i najważniejsze miasto Portugalii to prawdziwa perełka kultury i architektury.
Atlantyk i położone na nim Azory to przystanek docelowy w tym rejsie morskim. Tam jeszcze nie byliśmy. Co interesującego możemy przeżyć na tych wyspach sprawdzimy w internecie ;)
Sigma 400 to jacht, na którym będziemy płynęli w rejs morski „Od Bałtyku po Azory” odwiedzając te piękne, tajemnicze i niezwykłe miejsca.
Nasza łódź Thalia – Sigma 400 to legendarna juz jednostka morska. Nowe, węglowe żagle wspierają pracę tego jachtu morskiego co pozwala na uzyskanie prędkości nierzadko przekraczającej 10kn. Nowa elektronika Garmin 7410 prezentuje odczyty wszystkich parametrów. Webasto zapewni nam przyjemną temperaturę w środku naszego jachtu Sigma 400.
Po drodze zaplanowaliśmy sporo szkoleń żeglarskich. Pierwsze warsztaty żeglarskie jakie oferujemy podczas naszego rejsu morskiego to obsługa jachtu i trymowanie żagli. Będzie ciekawie, bo nasz jacht morski Sigma 400 ma specyfikację regatową.
Warsztaty fotograficzne to kolejny pomysł na szkolenie żeglarskie inaczej. Na jeden z etapów naszego rejsu morskiego „Od Bałtyku po Azory” zaprosimy fotografa – profesjonalistę/pasjonata, który podczas naszego rejsu morskiego „Od Bałtyku po Azory” poszerzy Waszą i naszą wiedzę w tym temacie.
W trzecim etapie rejsu morskiego „Od Bałtyku po Azory” na trasie z Kopenhagi do Oslo weźmie udział człowiek, który o szantach wie wszystko, a nawet jeśli nie, to wie dużo więcej niż większość z nas. Chętnie wiedzą z nami i Wami będzie się dzielił i uważam, że będzie to wyjątkowe szkolenie żeglarskie. Gitary i wszelkie inne przeszkadzajki wręcz obowiązkowe!
Cała Polska gotuje to my też! Kulinarny rejs morski to kolejna atrakcja naszego żeglarskiego projektu „Od Bałtyku po Azory” na jachcie Sigma 400.
Każdy z etapów naszego rejsu morskiego, które prowadził będzie Darek Suchomski można uznać za rejs szkoleniowy i możliwe będzie zdobycie umiejętności typowo nautycznych, po których otrzymacie certyfikaty żeglarskie. Podczas tych rejsów będziecie mogli zdawać egzaminy na poszczególne stopnie żeglarskie ISSA.
Podczas XIV etapu naszego rejsu morskiego „Od Bałtyku po Azory” na trasie Lizbona – Azory będziecie mogli wziąć udział w szkoleniu żeglarskim z astronawigacji… a nawigacja klasyczna – bez GPS będzie prawdziwym powrotem do przeszłości.
Jeśli jest jeszcze coś czego nie uwzględniliśmy w opisie naszego rejsu morskiego „Od Bałtyku po Azory” lub macie ciekawą propozycję, którą moglibyśmy włączyć w program naszego rejsu skontaktujcie się z nami, a na pewno postaramy się uwzględnić Wasze pomysły.