Kopenhaga - OsloREJS: Od Bałtyku po Azory – Etap III

TRASA: Kopenhaga – Oslo

TERMIN: 09-16.05.2020

LICZBA DNI: 7

LICZBA MIL MORSKICH: 280

JACHT: Thalia – Sigma 400

CENA: 1680.00 PLN

Więcej

Rezerwacja miejsca


Rejs morski Kopenhaga - OsloMagiczne Ogrody Tivoli w Kopenhadze to niewątpliwie udany początek naszego rejsu morskiego. Słynny XIX – wieczny park rozrywki pomimo ciągłych aktualizacji atrakcji, na których znów możemy poczuć się dziećmi, nie zmienił swojego charakteru i przenosi nas w czasie. Oprócz szaleństwa na wirujących kolejkach Ogrody w Kopenhadze oferują szereg kawiarenek, scen teatralnych i amfiteatr, w których można odpocząć i nabrać sił przed naszą wyprawą ku Północy.


Przepłyniemy przez Cieśninę Kattegat, która otrzymała wtórną falę popularności dzięki słynnemu serialowi „Wikingowie”. Kolejną jest Cieśnina Skagerrak. Łączą one Morze Bałtyckie z Morzem Północnym. To właśnie tutaj miejsce miała słynna bitwa jutlandzka podczas pierwszej wojny światowej.

Morze i żeglowanie to stanowczo główny element naszego rejsu morskiego! Przez całą trasę oglądać będziemy zapierające dech w piersiach widoki! Na norweskie dzikie wybrzeża patrzeć będziemy z najlepszego punktu widokowego – z wody. Czy będzie równie dzika?


 

Goteborg - kościół rybny-kopiaOdwiedzimy drugie co do wielkości miasto Szwecji, czyli Goteborg. Ta nadmorska przystań oferuje wiele atrakcji podczas odpoczynku w trasie.

Charakterystycznym miejscem jest hala targowa, którą wybudowano jako giełdę rybną. Nie byłoby w tym nic dziwnego, Geteborg jak większość nadmorskich miejscowości ma bardzo rozwiniętą infrastrukturę handlu darami z morza, gdyby nie fakt, że budynek zbudowano na planie ówczesnych trendów architektonicznych i wygląda jak kościół. Stąd nazwa tego targu – Kościół Rybny.


Geteborg jest wyjątkowym miejscem jeśli chodzi o architekturę. Kolejną perełką jest biurowiec, który stał się atrakcją turystyczną ze względu na swój wygląd przypominający ułożone przez dziecko klocki. Miejscowi nazywają go „Szminką”. Kawiarnia na najwyższym piętrze biurowca to idealne miejsce by spróbować słynnej bułki cynamonowej z kawą patrząc na piękną panoramę miasta.

Tradycyjną drewnianą zabudowę miasta możemy zobaczyć w starej części miasta, przy ulicy Nygata.


 

oslo - muzeum łodzi-kopiaOslo – ponoć najdroższe miasto na świecie! Nie wiem czy właśnie to będziemy chcieli udowodnić…. Jest też największym miastem Norwegii i jej stolicą.

Muzeum Wikingów – jak przystało na prawdziwych miłośników żeglarstwa zobaczyć trzeba.

Opera Narodowa to kolejne miejsce, o którym warto wspomnieć… Jeśli nie uda nam się trafić na koncert to możemy chociaż wejść na jej dach żeby zobaczyć piękne nadbrzeże z nowoczesną infrastrukturą miasta.

Spacer to wyśmienity pomysł na spędzenie dnia. W ten sposób można zobaczyć i Pałac Królewski i budynek Teatru Wielkiego, Parlament oraz Centrum Pokojowe Nobla.

Średniowieczny kompleks zamkowy Twierdza Akerhus to jeden z najważniejszych obiektów państwowych, choć oblegana aż dziewięć razy – nigdy nie zdobyta!

Dawniej sztuczna wyspa Tjuvholmen, czyli Wyspa Złodziei była domem dla przestępców i prostytutek…. co zobaczymy tam dziś?


Czy Norwegia jest miejscem, które chcielibyście odwiedzić? Rejs morski skromnie zatytułowany „Od Bałtyku po Azory” daje nam możliwości na zobaczenie wielu ciekawych terenów, miast i akwenów wodnych. Pośród czternastu etapów naszego rejsu stażowego niewątpliwie znajdziecie taki, w którym zapragniecie pożeglować razem z nami.

Kalendarz rejsów

Rezerwacja miejsca


Do zobaczenia

OffshoreAdventure Akademia Sportów Wodnych