Piraci z KaraibówPiratem być… marzenie każdego chłopca… ale tylko niektórym udaje się przeżyć prawdziwie piracką wyprawę po Karaibach.

Ania i Bartek byli z nami na jednej z nich! Na swoim blogu opisali przeżycia z tego rejsu. Oto link do pełnego tekstu http://annabucholc.blogspot.com/2015/04/byc-piratem-tu-i-teraz-na-morzu.html, a my dzielimy się z Wami jego fragmentem.

Życzymy udanej lektury!

Darek S GOPR1247 (1)

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest pływać katamaranem dwa tygodnie w 11 osób? Katamarany są dość luksusowe. W pływakach mają osobne kajuty z prywatnymi łazienkami (są dość małe i w zasadzie można jednocześnie siedzieć na kibelku, myć zęby i brać prysznic, ale za to zawsze jest ciepła woda!), a koja jest wygodnym najczęściej dwuosobowym materacem. Do dyspozycji załogi jest mała kuchnia i całkiem spora jadalnia, wygodne siedzenia na zewnątrz, no i oczywiście siatka z przodu. Jeśli nas znuży towarzystwo – a jest to raczej niemożliwe – to możemy się zaszyć głęboko i kontemplować w samotności.Góra, dół. Góra, dół. W bok, w bok. Rozbujany błędnik pewnie by na to nie pozwolił, ale zwierzęcy instynkt prowadzi mnie prosto do toalety. Chwila ulgi, by znów wdrapać się na koję z jedną tylko myślą: ‚Boże! Kiedy to się skończy?!
Żeglowanie bez choroby morskiej? Nonsens…
Bartek BAR_8008 (62)Czym jednak jest taka chwila zwątpienia w porównaniu z tym wszechogarniającym szczęściem żeglowania na długiej, wysokiej fali opromienionej popołudniowym słońcem? Na horyzoncie majaczą kolejne wyspy, głuptaki nurkują przy burcie, a kurz po zostawionych w kraju, niezałatwionych wielu sprawach powoli opada. Za kołem sterowym jest tylko tu i teraz. Ciepłe słońce i wiatr, który wywiewa pracową codzienność. Skrzypiący miarowo żagiel jak mantra wprowadza w stan niczym nieskrępowanej wolności, możliwości nic nie robienia. I to są wakacje! Każdego dnia inne miejsce nurkowe i piękna plaża. Wieczorami wytrawni Piraci napadają najbliższą wyspę łupiąc głównie kawę, świeże soki i oczywiście rum punch.
Zdjęcia z tej wyprawy żeglarsko – nurkowej zobaczycie TUTAJ.
Więcej wspomnień, przeżyć i opowieści o naszych rejsach morskich przeczytacie TUTAJ.
Do zobaczenia na jednym z nich…

Serdecznie zapraszamy

Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych