Miał być rejs morski po Karaibach i rejs morski po Karaibach będzie… Zmieniamy tylko wyspy, które tym razem odwiedzimy.


Trasa:

Kiedy: Na czym: Za ile: Dodatkowe koszty: Dostępność:

Gwadelupa- Dominika – Martynika – Gwadelupa

08 – 22.03.2016 Lipari 41 4700.00PLN (czarter jachtu) transport + kasa jachtowa + nurkowanie  wolne miejsca

 

kreole w GwadelupieOd 10 lat w ciągu, których zabieramy Was na wyprawy morskie staramy się urozmaicać naszą ofertę. Gwadelupa i Dominika to miejsca, które odkryjemy razem z Wami!


Gwadelupa, wyspa odkryta przez Krzysztofa Kolumba w 1493 roku podobnie jak Marynika jest zamorskim departamentem Francji.


Co nas tutaj czeka? Słońce i upał, którego tak bardzo brak w marcu w Polsce odczuwamy… Klimat jaki panuje na Gwadelupie, tak samo jak na wszystkich innych Wyspach Karaibskich, to klimat subtropikalny.


 

Guadelupe National ParkGwadelupa to centrum kultury kreolskiej. Zobaczymy to na każdym kroku i we wszystkich aspektach życia codziennego od budowli poprzez ogrody, na ubiorze i innych elementach użytkowych kończąc.


Park Narodowy Gwadelupy może być prawdziwym wyzwaniem jeśli wybierzemy trasę dla „ambitnych”, która prowadzi wzdłuż grzbietów górskich prosto do uśpionego wulkanu Soufrière. Opcją bardziej rekreacyjną są krótkie malownicze ścieżki prowadzące wśród paproci, dzikich orchidei i ukrytych w malowniczych zakątkach wodospadów.


 

Wschodni brzeg zbudowany z raf koralowych to raj dla płetwonurków. Przy odrobinie szczęścia mamy szanse zobaczyć delfiny, a może nawet wieloryby!


guadeloupe-cousteauNiemożliwym byłoby ominięcie Wyspy Gołębi, należącej do rezerwatu morskiego im. Jacques’a Cousteau. Uznał On ten akwen za jedno z 10 najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.


 

kuchnia kreolskaGwadelupa to bananowy raj, zobaczymy tu wszelkie odmiany tych owoców. Ląd to również cała paleta elementów natury. Każda z wysp należących do Gwadelupy to inna historia, roślinność, uprawy, pejzaż i zajęcia wykonywane przez mieszkańców.


 

Kuchnia kreolska to przede wszystkim owoce morza i ryby w każdej postaci, ale też colombo, potrawa przywieziona z indii, czyli ryż z kurczakiem w sosie curry.


Wieczory i noce nie są tu przeznaczone na odpoczynek, no, a przynajmniej nie wszystkie. Głośne dźwięki wygrywające rytmy salsy wprawiają nasze biodra w bezwiedny ruch.


 

A co będziemy pili? To oczywiście rum! Na Gwadelupie znajduje się nawet muzeum poświęcone temu trunkowi. Najbardziej jednak popularnym jest tipunch, czyli biały rum z cukrem trzcinowym i sokiem z limety.


 

Ofertę wakacji w PDF można pobrać tutaj.


Zapraszamy

Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych


Lubisz czytać?

Wejdź w link poniżej i zapoznaj się z opisami poszczególnych rejsów, wspomnieniami bądź aktualnościami:

 http://zeglujze.pl/category/rejsy-morskie

Bardzo ciekawy opis wyprawy na Gwadelupę znajdziecie tutaj.