REJS: Od Bałtyku po Azory – Etap IV

TRASA: Oslo – Stavanger

TERMIN: 16-23.05.2020

LICZBA DNI: 7

LICZBA MIL MORSKICH: 300

JACHT: Thalia – Sigma 400

CENA: 1920.00 PLN

Kalendarz rejsów

Rezerwacja miejsca


Obraz Alexandra von Gutthenbach-Lindau z Pixabay Czwarty etap naszego rejsu „Od Bałtyku po Azory” to początek trasy wzdłuż norweskich fiordów. W całej Norwegii jest ich ponad tysiąc!


 

Oslo otrzymało nagrodę główną w rankingu „Zielona Stolica Europy 2019”! Położone pomiędzy najcieplejszym z fiordów – Oslofjord i zielonymi lasami Norwegii niewątpliwie pozwoli na chwilę relaksu. Oslo jako stolica i największe miasto Norwegii oferuje szereg ciekawych miejsc od klimatycznych drewnianych uliczek na Starym Mieście poprzez najbardziej prestiżowe ośrodki kulturalne kraju, na klubach z muzyką na żywo i wyjątkowej kuchni kończąc.


Natura sama w sobie będzie nie lada gratką na trasie naszego rejsu. Wyjątkowe wybrzeża, świeże powietrze i szum fal to luksus, na jaki będziemy mogli pozwolić sobie w ciągu tych siedmiu dni. Kto wie, może disneyowska królowa Elsa zaprosi nas na herbatkę i zabawę na zamkowym lodowisku, w końcu będziemy mijali Arendal – słynną Krainę Lodu…


kjerag - stavanger- rejs morskiStavanger to stolica kolejnego z fiordów – Lysefjord. Ryfylke to jeden z najczęściej odwiedzanych miejsc w Norwegii. Nie lada przyczyną są słynne formacje skalne Kjerag i Preikestolen wznoszące się nad Lysefjordem. Zdjęcie na tej skalnej ambonie jest wyjątkową nagrodą za trud jaki niewątpliwie włożymy w dopłynięcie do celu.

Wspinaczka po zboczu gór, spacer po wrzosowiskach niewątpliwie pozwolą na spalenie energii ale odzyskamy ją na pewno próbując tutejszych przysmaków… „Komler” czyli kluski ziemniaczane, świeże owoce morza i lokalną szynkę Suldal znajdziemy w menu większości lokalnych restauracji. Ciasto „Gong” – pieczone na patelni nie dla wszystkich będzie nowinką – dawniej wypiekane było również w polskich domach.


Stavanger jako była stolica kulturalna Europy co roku oferuje szereg atrakcji kulturalnych organizowanych w obiektach i na świeżym powietrzu. Tutaj organizowany jest coroczny największy skandynawski festiwal żywności…. kontynuując naszą kulinarną rozkosz odwiedzimy Norweskie Muzeum Konserw!


Zobacz też inne etapy na trasie naszego rejsu „Od Bałtyku po Azory”

Kalendarz rejsów

Rezerwacja miejsca


Do zobaczenia

Offshoreadventure Akademia Sportów Wodnych